SamochodyElektryczne.org

S.M.R.E. Engineering I.E.T.

Prototypowy motocykl elektryczny I.E.T. został opracowany przez włoską firmę S.M.R.E. Engineering

S.M.R.E. Engineering I.E.T. - zobacz całą galerię

Prototypowy motocykl elektryczny I.E.T. został opracowany przez włoską firmę S.M.R.E. Engineering, aby zademonstrować możliwości nowego napędu I.E.T. (ang. Integrated Electric Transmission), w którym zastosowano 6-biegową skrzynię biegów. Dzięki skrzyni biegów maszyna zachowuje się bardzo podobnie do motocykli spalinowych, a ponadto uzyskuje większe prędkości maksymalne bez poświęcania przyspieszenia.

W połowie grudnia 2010r. motocykl I.E.T. wystartował z dziką kartą w szóstej rundzie mistrzostw motocykli elektrycznych supermoto e-moto, rozegranej w Roggwil w Szwajcarii. Weteran wyścigów supermoto Simone Girolami wygrał wszystkie 7 wyścigów, pokonując tym samym motocykle firm Zero Motorcycles i Quantya.

8. I.E.T. zwycięża w wyścigu nr 5/7 youtube.com
  9. I.E.T. zwycięża w wyścigu nr 6/7 (startując z ostatniego miejsca) youtube.com