SamochodyElektryczne.org

Renault Zoe i Kangoo Z.E. w Polsce z kartą GreenWay (na ładowanie za 3.000 zł)

Nabywcy nowych aut elektrycznych Renault w Polsce otrzymają przydatny bonus w postaci kart przedpłaconych na 3.000 zł do wykorzystania w punktach ładowania GreenWay

Renault Zoe - zobacz całą galerię
Renault Kangoo Z.E. 2017 Renault Kangoo Z.E. 2017

Renault Polska, podobnie jak Nissan (wcześniejszy wpis 1, wcześniejszy wpis 2), zawiązało współpracę z GreenWay Polska w zakresie ładowania aut elektrycznych.

Zasadniczym elementem współpracy jest promocja dla klientów nabywających samochody Renault Zoe i Renault Kangoo Z.E., polegająca na dołączaniu do aut kart przedpłaconych (3.000 zł) do wykorzystania przez trzy lata w punktach ładowania GreenWay w Polsce.

Renault ocenia, że kwota wystarczy na przejechanie nawet 15.000 km. Jeżeli podzielimy 3.000 zł przez cenę 1,19 zł/kWh ładowania prądem przemiennym na stacjach ładowania GreenWay, okaże się że do wykorzystania (o ile nie zmieni się cennik) powinno być ponad 2520 kWh. Orientacyjnie dystans 15 tys. km da się przejechać przy zużyciu 16,5-17 kWh/100 km.

Komunikat prasowy firmy GreenWay Polska [1]

GreenWay Polska rozpoczyna współpracę z grupą Renault Polska

To już trzecia znana marka, obok Nissana i BMW, która nawiązała współpracę z GreenWay Polska na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce.

– Projekt wpisuje się w realizowaną przez nas strategię rozwoju elektromobilności w Polsce – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. – Oprócz tego, że chcemy promować samochody elektryczne jako realną alternatywę dla spalinowych i umożliwić przemieszczanie się nimi nawet na długie dystanse, przyświeca nam też cel ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza oraz dążenie do obniżenia poziomu hałasu, przede wszystkim w miastach. Stawiamy na współpracę z producentami samochodów, które pomagają chronić środowisko i wpływają na poprawę warunków życia Polaków, a jednocześnie wspomagają rozwój innowacyjnych technologii – dodaje Rafał Czyżewski.

Nowi właściciele elektryków marki Renault otrzymają kartę GreenWay z pakietem bezpłatnego ładowania ważnym przez 3 lata.

Kierowcy kupujący samochody elektryczne w autoryzowanych salonach Renault otrzymają od dealera kartę GreenWay wraz z pakietem bezpłatnego ładowania. Ponadto otrzymają wsparcie zarówno w zakresie użytkowania samochodów, jak i efektywnego ich ładowania w sieci GreenWay. Dodatkowo, kierowcy dowiedzą się także, jak korzystać z ładowania nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach Europy.

– Karty dostępowe GreenWay będą dystrybuowane przez sieć autoryzowanych partnerów Renault do nabywców elektrycznych modeli Renault (Renault Zoe, Renault Kangoo Z.E.). Karty będą przedpłacone kwotą 3 tys. złotych, co oznacza, że kierowca korzystający z naszej sieci przejedzie bezpłatnie około 15 tys. kilometrów – informuje Edyta Szczęśniak, manager PR i marketingu GreenWay Polska. – Oferta jest finansowana wspólnie przez Renault i GreenWay.

Elektryczne Renault na polskie drogi

Rozwój elektromobilności leży na sercu obu firmom. Obecna oferta może być wstępem do rozszerzenia współpracy w przyszłości.

– Elektryczne Renault jest bardzo popularne na zachodzie Europy, ale w Polsce jeździ ich stosunkowo mało – mówi Andrzej Gemra, zastępca dyrektora Renault East ds. Efektywności i Rozwoju Nowych Projektów. – Chcemy spopularyzować te bardzo ekonomiczne modele samochodów elektrycznych także na polskim rynku. Współpraca z GreenWay może znacząco się do tego przyczynić. Zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby posiadające samochód elektryczny lub planujące jego zakup w naszym kraju częściej muszą pokonać więcej barier, niż kierowcy na Zachodzie.

– Dążymy to tego, aby podróż autem elektrycznym była dla kierowców dobrym doświadczeniem, bez względu na to, czy poruszają się po mieście, czy wyjeżdżają w daleką drogę – mówi Rafał Czyżewski, prezes Greenway Infrastructure Poland.

200 stacji ładowania elektryków do 2020 roku

GreenWay Polska zamierza zainstalować w Polsce blisko 200 punktów ładowania pojazdów elektrycznych w ciągu najbliższych dwóch lat dzięki realizacji unijnych projektów. Obecnie funkcjonuje ich już blisko 60. Są zlokalizowane w największych miastach oraz wzdłuż głównych tras. Do końca 2018 r. powstanie ich jeszcze kilkadziesiąt.

Komunikat prasowy firmy Renault Polska [2]

15 000 KILOMETRÓW DARMOWEJ PODRÓŻY ELEKTRYCZNYM RENAULT

Renault Polska rozpoczęło współpracę z firmą GreenWay Polska, dzięki której osoby, które zakupią samochód elektryczny Renault, otrzymają kartę umożliwijącą darmowe ładowanie. Ładowanie ze specjalną kartą będzie możliwe na stacjach GreenWay rozmieszczonych w całej Polsce.

Przy zakupie samochodu elektrycznego Renault w ramach aktualnej oferty klienci otrzymają karty na kwotę 3000 zł na bezpłatne ładowanie na stacjach sieci GreenWay. Oznacza to, ze klienci po zalogowaniu na Portalu Kierowcy www.driverclient.greenwaypolska.pl, będą mogli sprawdzić dostępność punktu ładowania i szybko naładować auto lub uzupełnić zapasy energii, korzystając bezpłatnie z ogólnopolskiej sieci stacji szybkiego ładowania. Stacje GreenWay zapewniają wygodny sposób ładowania, są dogodnie położone blisko największych miast i wzdłuż głównych tras. Obecnie jest ich 60, a do końca br. ich liczba powiększy się o kilkadziesiąt. Renault Polska informuje o współpracy z GreenWay w rozpoczętej internetowej kampanii reklamowej modelu ZOE.

Co piąty sprzedawany w Europie samochód elektryczny to model marki Renault. Obawą potencjalnego użytkownika samochodu elektrycznego w Polsce może być niewystarczająca infrastruktura umożliwiająca łatwe ładowanie pojazdu. Rozpoczęta właśnie współpraca i karta GreenWay ma być dodatkową zachętą dla klientów przy zakupie takiego samochodu. Oferujemy im trzy lata bezpłatnego ładowania auta, co oznacza prawie 15 000 km darmowej podróży w elektrycznym Renault ZOE – mówi Andrzej Gemra, ekspert Renault w dziedzinie samochodów elektrycznych.

Specjalna karta GreenWay jest oferowana przy zakupie Renault ZOE oraz Kangoo Z.E. Renault ZOE to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie. W ostatnich latach, stanowi alternatywę dla modeli spalinowych, zwłaszcza biorąc pod uwagę długość codziennych tras pokonywanych przez kierowców. W 100% elektryczne auto z zasięgiem realnym do 300 km (największy zasięg w swojej klasie) jest idealnym rozwiązaniem do miasta, ale dzięki stacjom ładowania rozmieszczonym przy głównych trasach może okazać się doskonałą alternatywą na wypady pozamiejskie.

Renault KANGOO Z.E. jest to pierwszy seryjny elektryczny samochód dostawczy o zasięgu 270 km NEDC*. Samochód jest dostępny w wersji 2- i 5-miejscowej i w dwóch długościach. Jego zasięg wynosi 270 km w cyklu NEDC* i jest największym zasięgiem na rynku furgonetek z napędem elektrycznym.

* NEDC: New European Driving Cycle (europejska norma pomiaru emisji spalin i zużycia paliwa lub energii).

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.