SamochodyElektryczne.org

Renault zainwestuje ponad 1 mld EUR w rozwój EV we Francji

Inwestując w samochody elektryczne, Renault stawia na ich produkcję we Francji. W najbliższym czasie w cztery główne obiekty wpompowany zostanie ponad jeden miliard euro

Renault Zoe - zobacz całą galerię

Renault zamierza zwiększyć swoje zaangażowanie w samochody elektryczne we Francji, inwestując ponad 1 mld EUR w nowe przedsięwzięcia i zakłady. Można domniemywać, że jeżeli francuska firma będzie prowadziła inwestycje także w innych krajach na świecie, będzie robiła to raczej z konieczności.

Nowy plan przewiduje rozbudowę czterech zakładów:

  1. Zakład w Douai ma stać się drugim (po Flins) miejscem produkcji osobowych aut elektrycznych Renault, w którym montowane będą modele zbudowane na bazie nowej, wspólnej platformy systemowej sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance (wcześniejszy wpis).
  2. We Flins podwojona ma zostać produkcja modelu Renault Zoe (w 2017r. wyprodukowano około 32.000)
  3. W Cléon, gdzie niedawno świętowano produkcję 100.000 napędów trakcyjnych (wcześniejszy wpis), produkcja silników elektrycznych ma zostać potrojona. Jednocześnie trwają prace nad nową generacją napędów trakcyjnych, które będą produkowane od 2021r.
  4. W Maubeuge, gdzie produkowane jest Renault Kangoo Z.E., trwają przygotowania do wprowadzenia nowej generacji spalinowego i elektrycznego Kangoo.

Powyższe działania są częścią wcześniej ogłoszonego planu elektryfikacji, który zakładał 8 nowych EV do roku 2022 (wcześniejszy wpis).

„Przyspieszenie naszych inwestycji we Francji w zakresie samochodów elektrycznych pozwoli na wzmocnienie konkurencyjności i atrakcyjności naszych francuskich zakładów przemysłowych. W ramach planu strategicznego Drive The Future, Grupa Renault zapewnia sobie przy wsparciu Aliansu środki, by utrzymać pozycję lidera na rynku samochodów elektrycznych i rozwijać nowe rozwiązania ekologicznych samochodów dla wszystkich.”Carlos Ghosn, prezes Renault, 14.06.2018

W 2017r. sprzedaż aut elektrycznych Renault wzrosła w Europie o 38% (Zoe o 44%), a udział marki w rynku EV wyniósł 23,8% (wcześniejszy wpis).

Renault Zoe Zakłady produkcyjne Renault we Francji

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.