SamochodyElektryczne.org

Porsche zakupiło 10% udziałów w Rimac Automobili

Porsche zainwestowało w Rimac Automobili i w ramach emisji akcji serii B przejęło 10% firmy oraz spółki córki Greyp Bikes, oferującej wysokiej klasy rowery elektryczne

Rimac C_Two - zobacz całą galerię

Chorwacka firma Rimac Automobili zamknęła emisję akcji serii B, w której największy pakiet udziałów zakupiła chińska firma Camel Group Co. - pod koniec 2017r. firma zainwestowała 30 mln EUR (wcześniejszy wpis). Co ciekawe, wśród inwestorów pojawiło się Porsche, które przejęło 10% Rimac Automobili oraz spółki córki Greyp Bikes, zajmującej się elektrycznymi rowerami.

Warunki finansowe nie zostały ujawnione. Jeszcze kilka lat temu, w 2014r. Rimac był wyceniany na około 70 mln EUR (wcześniejszy wpis), dziś może to być wielokrotnie wyższa kwota. Pozytywem jest, że założyciel i prezes firmy Mate Rimac, pozostaje nadal większościowym udziałowcem.

Rimac opracowuje własne samochody - najnowszy Rimac C_Two to prawdziwa perełka, która mimo ceny rzędu 2,2 mln EUR wyprzedała się ponoć w trzy tygodnie (wcześniejszy wpis), oraz dostarcza sprzętowe i programowe rozwiązania, głównie z zakresu pakietu akumulatorów i napędów trakcyjnych dla innych firm. Porsche liczy na bliską współpracę projektową z Rimac.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.