SamochodyElektryczne.org

Obłędne nagranie z przejazdu Mugen Shinden Yon podczas TT Zero 2015

W załączeniu dwuminutowy fragment nagrania zarejestrowany z pokładu najszybszego motocykla Mugen Shinden Yon podczas TT Zero 2015

Mugen Shinden Yon - zobacz całą galerię

Podczas TT Zero 2015, John McGuinness uzyskał na motocyklu elektrycznym Mugen Shinden Yon nowy rekord trasy na wyspie Man (wcześniejszy wpis). Poniżej można znaleźć nagranie z fragmentem 19-minutowego biegu, który ilustruje co to znaczy średnia prędkość ponad 191 km/h w terenie zabudowanym.

Komentarze (5)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • force

Właśnie sprawdzałem na wikipedii oficjalne wyniki i co roku jest o wiele lepiej. ciekawe kiedy i czy w ogóle planują kiedyś połączenie :)
  • RaveN

@dziks
Trochę brakuje, ale musimy też wziąć pod uwagę, że rekord spalinowych jest na kolejnym okrążeniu, a nie ze startu zatrzymanego i na już rozgrzanych oponach.

Na jednym okrążeniu EVkom brakowało około 10 sekund na okrążeniu w porównaniu do absolutnie najszybszych maszyn MotoGP w tych samych warunkach w 2011r. (dziś może brakować im mniej mimo braku finansowania na poziomie MotoGP i lat udoskonaleń):
http://samochodyelektryczne.org/ttxgp_i_fim_e-power_2011_laguna_seca-_kwalifikacje.htm
  • dziks

@force
generalnie jak patrzysz na wyniki z TT, to elektryczne sa jeszcze troche za spalinowymi. Srednia najszybszego okrazenia to 119 mph vs. 131 mph (EV vs. benzyna).
Do tego elektryczne scigaly sie na 1 okrazenie, a spalinowe robily po 6 - oczywiscie z miedzytankowaniem.
  • RaveN

@force
Jakiego typu porównania?
  • force

Czy są gdzieś porównania motocykli konwencjonalnych z elektrycznymi?