SamochodyElektryczne.org

Nissan oferuje auta elektryczne już w blisko 90% salonów w Polsce

41 punktów dealerskich Nissana w Polsce jest już przygotowanych do sprzedaży i serwisu samochodów elektrycznych

Nissan Leaf 2018 - zobacz całą galerię

Nissan poinformował, że do sprzedaży i serwisu samochodów elektrycznych Leaf i e-NV200 w Polsce przygotowanych jest 41 punktów dealerskich, co stanowi blisko 90% wszystkich. Można domniemywać, że z uwagi na niewielką skalę sprzedaży EV, na biegłość obsługi we wszystkich punktach przyjdzie nam jeszcze zaczekać.

Importer Nissana podkreśla pozycję lidera EV w Polsce z wynikiem 172 aut elektrycznych, sprzedanych w pierwszej połowie roku (wcześniejszy wpis).

Komunikat prasowy firmy Nissan [1]

Nissan poszerza sieć „elektrycznych” dealerów

Nissan – lider w segmencie samochodów elektrycznych w Polsce – kontynuuje rozwój w tym obszarze rynku. W ostatnich tygodniach kolejni dealerzy wprowadzili do swojej oferty zeroemisyjne modele marki, jak również uzyskali niezbędne certyfikaty umożliwiające sprzedaż i serwisowanie samochodów elektrycznych. W rezultacie „elektryczna” sieć japońskiego producenta obejmuje aktualnie blisko 90% wszystkich punktów dealerskich marki w Polsce.

Osoby zainteresowane zakupem zeroemisyjnych modeli Nissana – LEAF oraz e-NV200 – mogą wybierać spośród 41 punktów dealerskich marki, które zlokalizowane są we wszystkich województwach. Rozwój sieci będzie miał również istotne znaczenie dla obecnych posiadaczy samochodów elektrycznych, którzy będą w stanie znacznie sprawniej przeprowadzić np. coroczny serwis swojego pojazdu.

„Polski rynek samochodów elektrycznych, na którym jesteśmy zdecydowanym liderem, rośnie w dynamicznym tempie. Rozwój sieci dealerów posiadających w swojej ofercie takie modele jest więc naturalnym krokiem, pokazującym że elektromobilność to nie przyszłość, a teraźniejszość. Jako producent samochodów elektrycznych przeznaczonych dla masowego odbiorcy chcemy umożliwić dostęp do naszej bezemisyjnej technologii jak najszerszej grupie potencjalnych klientów” – powiedział Robert Prusiński, dyrektor polskiego oddziału Nissana.

Poza poszerzaniem sieci dealerów oferujących samochody elektryczne, Nissan prowadzi intensywne działania, mające na celu modernizację wszystkich obiektów marki zgodnie z nową Koncepcją Sprzedaży Detalicznej. Dzięki temu klienci mogą zapoznać się z ofertą japońskiego producenta w nowoczesnych i multimedialnych salonach. Osoby odwiedzające punkt sprzedaży same decydują o tempie swojej wizyty, a rozmowy z doradcą handlowym lub serwisowym są prowadzone przy kameralnych stolikach.

„Wprowadzając zmiany w salonach zależało nam, żeby klienci planujący zakup samochodu wyposażonego w szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych dokonywali tego w nowoczesnym, przyjaznym wnętrzu. W ten sposób zyskaliśmy efekt spójności, w który doskonale wpisują się pojazdy zeroemisyjne” – dodaje Robert Prusiński.

W wyniku wprowadzonych zmian liczba punktów dealerskich Nissana oferujących sprzedaż oraz serwisowanie samochodów elektrycznych wzrosła do 41. Salony zlokalizowane są we wszystkich 16 województwach.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.