SamochodyElektryczne.org

Nagrania z demontażu pakietu akumulatorów i napędu Chevroleta Volta

W załączeniu interesujące nagrania z demontażu pakietu akumulatorów samochodu hybrydowego typu plug-in Chevrolet Volt oraz rzut oka na napęd trakcyjny

Chevrolet Volt - zobacz całą galerię
Chevrolet Volt Chevrolet Volt

Chevrolet Volt nie jest samochodem elektrycznym lecz hybrydowym, jednak z uwagi na bliskość wielu rozwiązań z autami elektrycznymi warto przyjrzeć się jednemu z najnowszych nagrań z rozbiórki podstawowych podzespołów. Części pochodzą z auta w wersji 2013r, które podobnie jak wcześniej Nissan Leaf (wcześniejszy wpis) zostało rozbite.

Autor nagrania przedstawił demontaż pakietu akumulatorów oraz rzut oka na napęd trakcyjny, który za jakiś czas być może zostanie wykorzystany w innym aucie przy użyciu rozwijanego przez EVTV kontrolera Generalized Vehicle Control Unit (GEVCU). Amerykanie zdołali już rozpracować sterowanie silnikami indukcyjnymi Siemensa oraz synchronicznymi z magnesami trwałymi UQM w wersji dla firmy Coda, a w niedalekiej przyszłości powinny pojawić się sterowniki także dla silników w Leafach, Voltach i innych modelach otwierające zupełnie nowe możliwości dla zastosowań amatorskich, a nawet profesjonalnych. Należy zwrócić uwagę, że w omówieniu popełniono kilka błędów, jak chociażby w zakresie typu ogniw litowo-jonowych jak i tego, że silnik spalinowy rzekomo nie ma połączenia mechanicznego z kołami, niemniej jednak całość niesie sporą wartość poznawczą.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.