SamochodyElektryczne.org

Mitsubishi i-MiEV i Minicab-MiEV z akumulatorami SCiB Toshiby

Toshiba poinformowała, że będzie dostarczać akumulatory litowo-jonowe SCiB (z anodą z tytanianu litu) dla samochodów elektrycznych Mitsubishi Motors - i-MiEV i Minicab-MiEV

Mitsubishi Minicab-MiEV - zobacz całą galerię

Toshiba poinformowała, że będzie dostarczać akumulatory litowo-jonowe SCiB (z anodą z tytanianu litu) dla samochodów elektrycznych Mitsubishi Motors - i-MiEV i Minicab-MiEV. Oba modele będą dostępne zarówno w wersji z pakietem 16 kWh produkowanym przez Lithium Energy Japan (spółkę joint venture należącą do GS Yuasa, Mitsubishi Corp. oraz Mitsubishi Motors Corp) jak i z pakietem 10,5 kWh Toshiby.

Z racji mniejszej energii właściwej ogniw SCiB, niezależnie od wersji auta będą ważyły tyle samo. Akumulatory Toshiby charakteryzują się jednak znacznie większą trwałością, mogą pracować w szerokim zakresie temperatur (nawet przy -30ºC) oraz być błyskawicznie ładowane bez jakiejkolwiek utraty pojemności. Wykorzystując maksymalną moc standardu CHAdeMO (50 kW) pakiety 10,5 kWh złożone z ogniw SCiB będą mogły być naładowane do 80% w 15 minut, do 50% w 10 minut, a do 25% w 5 minut.

Minicab-MiEV z pakietem 10,5 kWh Toshiby na jednym ładowaniu przejedzie w cyklu JC-08 około 100 km, natomiast z pakietem 16 kWh Lithium Energy Japan około 150 km [2]. W przypadku i-MiEV, Mitsubishi podaje zasięg 150 km w cyklu NEDC (dla pakietu 16 kWh). Dla pakietu 10,5 kWh Toshiby będzie to prawdopodobnie około 90-100 km.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.