SamochodyElektryczne.org

Bollinger Motors pyta Teslę o dostęp do Superładowarek

Bollinger Motors może być pierwszą firmą, której pojazdy elektryczne będą mogły korzystać z sieci szybkiego ładowania Tesli

Bollinger B1 - zobacz całą galerię
Tesla Model S na stacji szybkiego ładowania Tesla Supercharger Tesla Model S na stacji szybkiego ładowania Tesla Supercharger

Firma Bollinger Motors, która w przyszłym roku zamierza rozpocząć produkcję terenowych samochodów elektrycznych Bollinger B1 (wcześniejszy wpis), zadał pytanie Tesli na temat dostępu do sieci Superładowarek. Pytanie skierowane jest do Elona Muska poprzez Twitter.

Z racji poszukiwania dobrego publicity, Tesla może być skłonna zawrzeć z Bollinger Motors umowę, szczególnie że niewielki start-up działa na zupełnie innym polu niż Tesla. Kwestią otwartą pozostaje ustalanie ceny reprezentującej proporcjonalny udział w kosztach infrastruktury (instalacje, utrzymanie, energia elektryczna), a także technicznej realizacji ładowania poprzez złącze Tesli lub przynajmniej przez jakiś adapter.

Inni producenci, chociaż rozmawiali lub rozmawiają z Teslą o dostępie do Superładowarek, na razie nie są skłonni do współpracy - tak przynajmniej utrzymuje Tesla.

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • Roman

Bardzo rozsądne podejście Bollingera. Projektowany przez nich samochód terenowy, przynajmniej wg ich danych, ma mieć baterię o pojemności 125 kWh. Ładowanie gniazd o napięciu 240 V i natężeniu nawet 80 A trwałoby dość długo, a już ładowanie z gniazd 120 V byłoby zwykłą udręką. Możliwość korzystania z superładowarek Tesli znakomicie uprościłaby eksploatację tego samochodu.