SamochodyElektryczne.org

AMP porzuca plan rozpoczęcia sprzedaży elektrycznych SUVów

Amerykańska firma AMP Holding poinformowała w najnowszym raporcie dla Securities and Exchange Commission (SEC), że porzuca plan rozpoczęcia sprzedaży elektrycznych SUVów

AMP Mercedes-Benz ML350 EV - zobacz całą galerię

Amerykańska firma AMP Holding poinformowała w najnowszym raporcie dla Securities and Exchange Commission (SEC), że porzuca plan rozpoczęcia sprzedaży elektrycznych SUVów. Auta przerabiane na napęd elektryczny miały trafić na rynek pod koniec roku, jednak najprawdopodobniej niewielki popyt i konkurencja ze strony Toyoty RAV4 EV sprawiły, że firma postanowiła wycofać z oferty samochody AMP Mercedes-Benz ML350 EV i AMP Jeep Grand Cherokee EV.

Odstąpienie od elektrycznych SUVów to już kolejna zmiana planu w wykonaniu AMP. Tym razem firma zamierza skupić się na pojazdach dostawczych opracowywanych wspólnie z Navistar (wcześniejszy wpis). Na razie pomyślnie zakończyły się testy pierwszego prototypu i AMP przygotowuje drugi. Niemniej jednak obserwując trudności innych producentów z tego segmentu rynku trudno oczekiwać sukcesu, w który najwyraźniej nie wierzą również inwestorzy - wartość akcji AMP znajduje się bowiem od dłuższego czasu na poziomie śmieciowym.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.