SamochodyElektryczne.org

Zespół Silesian Greenpower zajął drugie miejsce na Silverstone

Studencki zespół Politechniki Śląskiej - Silesian Greenpower - zajął drugie miejsce w wyścigu pojazdów elektrycznych Greenpower Corporate Challenge rozegranym 1 maja na torze Silverstone oraz zdobył wyróżnienie The Best Engineered Car

Silesian Greenpower Team 2011 - zobacz całą galerię
Silesian Greenpower Team 2011 Silesian Greenpower Team 2011

Studencki zespół Politechniki Śląskiej - Silesian Greenpower - zajął drugie miejsce w wyścigu pojazdów elektrycznych Greenpower Corporate Challenge rozegranym 1 maja na torze Silverstone oraz zdobył wyróżnienie The Best Engineered Car. Do zwycięstwa w zawodach polegających na przejechaniu jak największej liczby okrążeń w ciągu 4 godzin zabrakło jedynie 1,53 sekundy! Dwa pierwsze zespoły zdołały przejechać 73 okrążenia (około 193 km) podczas gdy trzeci i czwarty zespół odpowiednio o 5 i 11 okrążeń mniej.

Walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca. W źródle [3] można znaleźć krótką wypowiedź jednego z członków zespołu - Długi czas prowadziliśmy, ale pod koniec popełniliśmy błąd, rezygnując ze zjazdu do pitstopu i wymiany baterii. Mieliśmy nadzieję, że dociągniemy na nich do końca, ale przed metą zaczęło nam brakować energii.

W zeszłym roku zespół Silesian Greenpower (złożony z innej grupy studentów) startował w imprezie po raz pierwszy, zajmując szóste miejsce i podobnie jak w tym roku otrzymując wyróżnienie The Best Engineered Car - za najlepszą konstrukcję.

Krótką informację na temat zasad wyścigu można znaleźć tutaj.