SamochodyElektryczne.org

Zapraszamy na Zlot EV Żyrardów 2016

Za trzy tygodnie (7-8 maja) w Żyrardowie odbędzie się coroczny zlot wszelkiego typu pojazdów i samochodów elektrycznych

Zlot EV Żyrardów 2015 Zlot EV Żyrardów 2015

Za trzy tygodnie, 7-8 maja w Żyrardowie odbędzie się kolejna edycja zlotu pojazdów elektrycznych Zlot EV Żyrardów. Pojazdy będzie można oglądać i testować na torze kolarskim przy ul. Stefana Żeromskiego 13.

Organizatorem zlotów w Żyrardowie od 2011r. jest Tomasz Wierzchoń, znany na naszym forum jako Zeeltom.

Podczas zlotu będzie można tradycyjnie zobaczyć najróżniejsze pojazdy elektryczne, zarówno fabrycznie nowe, przerabiane na napęd elektryczny oraz własne wyjątkowe konstrukcje. Najliczniej przybywają zwykle rowery i lekkie pojazdy, ale zawsze można liczyć także na co najmniej kilka-kilkanaście samochodów elektrycznych.

Podobnie jak w ubiegłym roku przewiduje się przejazd/paradę kolumny EV z toru kolarskiego przez miasto z postojem pod UM, zwieńczone wręczeniem nagród dla uczestników konkursów przez prezydenta miasta.


Wyświetl większą mapę

Informacja organizatora [1]

ZAPROSZENIE NA ZLOT POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

W dniach 7 – 8 maja 2016 roku w Żyrardowie na torze kolarskim przy ul. Stefana Żeromskiego 13 odbędzie się szósty zlot wszelkiego rodzaju pojazdów elektrycznych. W tym roku Żyrardów znów podjął się zorganizowania zlotu EV.

Zlot tegoroczny, tak jak poprzednie, będzie miał charakter mniej oficjalny, przypominający raczej biwak, piknik, niż oficjalne spotkania w hotelach, czy innych lokalizacjach. Chcemy umożliwić bardziej koleżeńskie poznanie się ludzi zajmujących się tego typu pojazdami, poznanie na stopie bardziej prywatnej, niż oficjalnej.

W związku z tym zapraszamy do wzięcia udziału w zlocie wszelkie osoby zajmujące się budowaniem i przerabianiem pojazdów spalinowych i innych na pojazdy elektryczne, wszelkich producentów takich pojazdów, producentów akumulatorów, dostawców energii elektrycznej nastawionych na budowanie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych i wszelkie inne osoby i instytucje zainteresowanie rozwojem tego rodzaju napędu w Polsce i na świecie.

Na pewno jest to rodzaj napędu bardziej ekologiczny, niż napęd spalinowy, o ile chodzi nam o końcowego użytkownika. Napęd cichy, niewydzielający spalin i dość tani, jeśli chodzi o codzienną eksploatację.

Nasz zlot odbędzie się na terenie toru kolarskiego, już praktycznie nieużywanego przez kolarzy ze względu na zniszczoną nawierzchnię toru. Ale do naszych jazd testowych i reklamowych tor nadaje się wyśmienicie. W pobliżu są sklepiki. Sam zlot ma mieć charakter biwaku i dlatego na terenie trawiastym będzie można rozbić namioty i poznać się w bardziej kameralny sposób, niż to bywa zazwyczaj.

Dla osób bardziej wymagających podaję link z adresami miejsc noclegowych w Żyrardowie i okolicach: http://www.zyrardow.pl/redir:209

Na terenie toru będziemy mieli do dyspozycji prąd 1 i 3 fazowy, nieduży namiot, który będzie można wykorzystać na stołówkę, lub inne zastosowania w zależności od potrzeb.

To tyle tytułem wstępu. Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w zlocie proszę o potwierdzenia mailowe na adres: zeeltom@gmail.com lub zgłoszenia proszę kierować pod numer telefonu: +48 606116824 (Tomasz Wierzchoń). Uczestnictwo w zlocie jest darmowe. Koszty wyżywienia, hoteliku i inne ponosicie państwo we własnym zakresie. Jako organizator zlotu oferuję darmowe miejsca na terenie toru oraz prąd. Proszę pamiętać, że formuła zlotu jest piknikowo-biwakowa i tak ją należy traktować. Więcej informacji na bieżąco na http://forum.arbiter.pl oraz http://zyrardow24h.eu w tematach “zlot ev”.

Z poważaniem:

Tomasz Wierzchoń

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.