SamochodyElektryczne.org

Zapraszamy na Zlot EV Żyrardów 2011

W dniach 29–30 kwietnia 2011r. w Żyrardowie na torze kolarskim przy ul. Stefana Żeromskiego 13 odbędzie się zlot wszelkiego rodzaju pojazdów elektrycznych – Zlot EV Żyrardów 2011


W dniach 29–30 kwietnia 2011r. w Żyrardowie na torze kolarskim przy ul. Stefana Żeromskiego 13 odbędzie się zlot wszelkiego rodzaju pojazdów elektrycznych – Zlot EV Żyrardów 2011. Będzie to już trzecie tego typu wydarzenie w Polsce (poprzednie dwa miały miejsce w Gdyni w latach 2008 i 2009). W tym roku organizacji zlotu w swojej rodzinnej miejscowości podjął się nasz forumowy kolega Zeeltom, który uzyskał wsparcie Miasta Żyrardów.

Impreza będzie miała charakter mało oficjalny, ponieważ ma umożliwić poznanie się entuzjastów napędu elektrycznego z całego kraju. Obecnie trwa tworzenie listy uczestników, osób i firm, które chciałyby zaprezentować swoje pojazdy lub ofertę. Swój udział potwierdziła już firma 3xE - samochody elektryczne, która pierwszego dnia przedstawi atrakcyjną ofertę akumulatorów litowo-jonowych oraz konstruktor półpoziomych rowerów z elektrycznym wspomaganiem Ergodrive. Organizatorzy liczą, że podczas zlotu będzie można nie tylko zobaczyć, ale i przetestować różnego rodzaju pojazdy elektryczne – rowery, skutery oraz auta.

Więcej informacji na temat zlotu można znaleźć na zaprzyjaźnionym forum Arbiter lub bezpośrednio u organizatora.


Wyświetl większą mapęKomunikat prasowy [1]

ZAPROSZENIE NA ZLOT POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

W dniach 29 – 30 kwietnia 2011 roku w Żyrardowie na torze kolarskim przy ul. Stefana Żeromskiego 13 odbędzie się zlot wszelkiego rodzaju pojazdów elektrycznych. Będzie to trzecia edycja takiego zlotu. Poprzednie dwa zloty odbyły się w latach ubiegłych w Gdyni. W tym roku Żyrardów podjął się zorganizowania takiego zlotu, a z racji centralnego położenia naszego miasta w Polsce, będzie ułatwiony (krótszy) dojazd dla wielu uczestników zlotu.

Zlot tegoroczny będzie odbiegał organizacyjnie od typowych tego typu imprez i będzie miał charakter mniej oficjalny, przypominający raczej biwak, piknik, niż oficjalne spotkania w hotelach czy innych lokalizacjach. Chcemy umożliwić bardziej koleżeńskie poznanie się ludzi zajmujących się tego typu pojazdami, poznanie na stopie bardziej prywatnej, niż oficjalnej. W związku z tym zapraszamy do wzięcia udziału w zlocie wszelkie osoby zajmujące się budowaniem i przerabianiem pojazdów spalinowych i innych na pojazdy elektryczne, wszelkich producentów takich pojazdów, producentów akumulatorów, dostawców energii elektrycznej nastawionych na budowanie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych i wszelkie inne osoby i instytucje zainteresowanie rozwojem tego rodzaju napędu w Polsce i na świecie. Na pewno jest to rodzaj napędu bardziej ekologiczny, niż napęd spalinowy, o ile chodzi nam o końcowego użytkownika. Napęd cichy, niewydzielający spalin i dość tani jeśli chodzi o codzienną eksploatację.

Nasz zlot odbędzie się na terenie toru kolarskiego, już praktycznie nieużywanego przez kolarzy ze względu na zniszczoną nawierzchnię toru. Ale do naszych jazd testowych i reklamowych tor nadaje się wyśmienicie. Na terenie ośrodka znajduje się hotel, w pobliżu są sklepiki. Sam zlot ma mieć charakter biwaku i dlatego na terenie trawiastym będzie można rozbić namioty i poznać się w bardziej kameralny sposób, niż to bywa zazwyczaj. Dla osób bardziej wymagających jest miejsce w „hoteliku” na terenie toru. Są to bardziej miejsca noclegowe, ale są ;) Ceny kształtują się na poziomie: pokój 1-osobowy – 45 zł, 2-osobowy – 65 zł, 3-osobowy – 77 zł, 6 osobowy 134 zł. Gdyby ktoś był zainteresowany takim noclegiem proszę o kontakt ze mną celem zarezerwowania miejsc. Na terenie toru będziemy mieli do dyspozycji prąd 1 i 3 fazowy, nieduży namiot, który będzie można wykorzystać na stołówkę lub inne zastosowania w zależności od potrzeb.

To tyle tytułem wstępu. Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w zlocie proszę o potwierdzenia mailowe na adres: zeeltom@gmail.com lub zgłoszenia proszę kierować pod numer telefonu: 606116824 (Tomasz Wierzchoń). Uczestnictwo w zlocie jest darmowe. Koszty wyżywienia, hoteliku i inne ponosicie państwo we własnym zakresie. Jako organizator zlotu oferuję darmowe miejsca na terenie toru oraz prąd. Proszę pamiętać, że formuła zlotu jest piknikowo-biwakowa i tak ją należy traktować.

Z poważaniem
Tomasz Wierzchoń

administrator forum
„Żyrardów dla wszystkich”
www.zyrardow24h.eu

Źródła

  • [1] Informacje nadesłane przez organizatora, marzec 2011r.

Komentarze (5)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • RaveN

@andrzej
Tak. Każdy może przyjść, zobaczyć, zapytać, a w przypadku części pojazdów także przejechać.
  • andrzej

czy zlot jest imprezą otwartą dla publiczności? Czy jeżeli nic się nie wystawia będzie można zjawić się na zlocie bez zapisywania i poznać entuzjastów EV.
  • tom

Gdyby się ktoś pytał to podobno w "Turyście" nie ma wolnych miejsc do końca roku ;)
  • zeeltom

Nie każdy może mieszkać przy miejscu zlotu. Jak zlot był w Gdyni, to co mieli powiedzieć ci z Krakowa czy Katowic? :D
Może następna edycja zlotu będzie w Krakowie, to inna ekipa będzie miała możliwość udziału ;)

Pzdr Tomek
  • Domino

Niestety ja odpadam dla mnie za daleko - ponad 400 km.
pozdrawiam