SamochodyElektryczne.org

Volkswagen testuje prototypowe akumulatory ze stałym elektrolitem QuantumScape

Volkswagen ma już za sobą testy akumulatorów ze stałym elektrolitem firmy QuantumScape Corporation, w którą zainwestował 100 mln USD

Volkswagen I.D. CROZZ - zobacz całą galerię

Inwestycja Volkswagena o wartości 100 mln USD w kalifornijski start-up QuantumScape Corporation została zrealizowana i zgodnie z zapowiedzią (wcześniejszy wpis) utworzono spółkę produkcyjną, która ma do 2025r. doprowadzić do powstania linii produkcyjnej akumulatorów ze stałym elektrolitem.

Przyciągając tak duży kapitał, QuantumScape wydaje się posiadać coś więcej aniżeli tylko komputerowe symulacje lub miniaturowe próbki materiałów. Volkswagen podzielił się informacją, że w Niemczech testowane są wczesne prototypy-próbki nowych akumulatorów (zapewne wyłącznie stacjonarnie) o mocach odpowiadających zapotrzebowaniu przez samochody. Czekamy na więcej konkretów.

„Volkswagen has already tested QuantumScape early-stage solid-state battery sample cells in Germany running at automotive rates of power.”

Źródła

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Od chyba 2007 roku znane są akumulatory Kolibri o żywotności 2.500 cykli a nie jak archaiczne opracowane w latach 70 -tyuch baterie litowo-jonowe. Ponadto kolibri nie wybucha jak litowo-jonowe. Podobnie też nie degradują jak litowo-jonowe. A co najważniejsze są dwa razy wydajniejsze pojemnościowo, przy masowej produkcji byłyby nawet tańsze od litowo-jonowych. Tu nie trzeba nic badać, wystarczy je tylko wprowadzić do użytku już dziś. A elektryki zyskają na atrakcyjności. W tej samej cenie będzie można kupić motorek który zamiast 100 km zasięgu będzie już miał 200 km, a to już jest dobry start.

Ciekawy materiał też o kolibri:
https://www.youtube.com/watch?v=rdr1MSz8jds
  • RaveN

@Malinka
Aaaaaaaaa... znowu.
Dzięki.
"QuantumScape Corporation, w którą zainwestował 100 mld USD" ;)

No to wyraźnie VW nie za wiele straciła na aferze :)