SamochodyElektryczne.org

Volkswagen e-Golf z indukcyjnym ładowaniem na wystawie CES 2015

Prezentując nowinki techniczne na wystawie Consumer Electronics Show 2015, Volkswagen nie zapomniał o autach elektrycznych przygotowując bezstykowe ładowanie i autonomiczne parkowanie

Volkswagen e-Golf - zobacz całą galerię

Volkswagen, podobnie jak BMW (wcześniejszy wpis), przywiózł do Las Vegas prototypowe samochody elektryczne wyposażone w zestaw funkcji autonomicznej jazdy oraz dodatkowo w system bezstykowego ładowania. Kilka egzemplarzy Volkswagena e-Golf na Consumer Electronics Show 2015 demonstruje zwiedzającym możliwość autonomicznego parkowania sterowanego przy użyciu inteligentnych zegarków. Auta są w stanie samodzielnie zatrzymać się nad stanowiskiem bezstykowego ładowania, co z pewnością ucieszy entuzjastów tego sposobu uzupełniania energii.

Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf

Komunikat prasowy firmy Volkswagen [2]

Nowości Volkswagena podczas CES w Las Vegas

  1. Sterowanie gestami jako kluczowa technologia przyszłości
  2. CarPlay (Apple) i Android Auto (Google) w samochodzie
  3. Zautomatyzowane parkowanie
  4. Indukcyjne ładowanie samochodów elektrycznych

Poznań, 7 stycznia 2015 r. – Przyszłość należy do samochodów połączonych w sieć i obsługiwanych intuicyjnie. Biorąc to pod uwagę, Volkswagen prezentuje podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas (CES) Golfa R Touch – pierwszy kompaktowy samochód na świecie, którego elementami obsługowymi można sterować przy użyciu gestów. Podczas gdy Golf R Touch pokazuje, czego możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości, inny zaprezentowany przez Volkswagena model – tak zwany Connected Golf – prezentuje interesujące, dostępne już teraz rozwiązania App Connect, czyli aplikacje MirrorLink™, Android Auto (Google) i CarPlay (Apple) umożliwiające połączenie z różnymi modelami smartfonów. Planowane jest wprowadzenie tego rozwiązania w USA i Europie jeszcze w 2015 roku wraz z najnowszymi systemami Infotainment.

Zaprezentowany przez Volkswagena w Las Vegas koncepcyjny Golf R Touch jest samochodem rozumiejącym gesty ręki i wykonującym odpowiednie polecenia. Możliwe jest zatem zarządzanie wyświetlanymi informacjami i funkcjami bez dotykania ekranu. Na przykład przesunięcie ręką w kierunku przedniej szyby powoduje zamknięcie rozsuwanego dachu, po wykonaniu ruchu ręką w odwrotnym kierunku dach otwiera się. Sterowanie gestami wykorzystywane jest także do regulacji siedzeń. Powstał zatem samochód, w którym człowiek i maszyna tworzą interaktywną całość.

Connected Golf jest obecnie najbardziej połączonym w sieć samochodem. Nowoczesny system zarządzania interfejsem pozwala na włączenie szerokiego spektrum aplikacji, smartfonów, tabletów i smartwatchów w system Infotainment najnowszej generacji (MIB II). Connected Golf jest wyposażony także w wiele innych innowacyjnych rozwiązań. Na przykład system nawigacji, bez aktywacji przez kierowcę, rozpoznaje automatycznie najczęściej pokonywane odcinki, na przykład codzienną drogę do pracy, ostrzega przed ewentualnymi zakłóceniami ruchu i proponuje alternatywne trasy dojazdu.

Volkswagen prezentuje podczas CES w Las Vegas także kolejny stopień ewolucji systemu parkowania Park Assist, nazwany Trained Parking. Samochód skanuje drogę na miejsce parkingowe, z którego kierowca często korzysta, i po zapisaniu w pamięci pokonuje ją częściowo automatycznie. Kierowca dojeżdżając do swojego stałego, „wytrenowanego” miejsca parkingowego może wysiąść z samochodu, który dojedzie na parking częściowo automatycznie, nadzorowany pilotem lub smartfonem. Możliwy jest także automatyczny wyjazd z „wytrenowanego” miejsca parkingowego.

Czwartą nowością zaprezentowaną przez Volkswagena w Las Vegas jest indukcyjne ładowanie pojazdów na przykładzie e-Golfa z Intelligent Charge. Samochód w przyszłości zostanie automatycznie podłączony do zasilania przez „płytę ładowania”, zatem kable nie będą już potrzebne.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.