SamochodyElektryczne.org

Vintage Electric Bikes w programie Jay Leno's Garage

Vintage Electric Bikes, czyli nowoczesne rowery z elektrycznym wspomaganiem stylizowane na zabytkowe jednoślady

Rowery elektryczne Vintage Electric Bikes - zobacz całą galerię
Rowery elektryczne Vintage Electric Bikes Rowery elektryczne Vintage Electric Bikes

Jay Leno zawsze z miłą chęcią gościł najróżniejsze pojazdy elektryczne w programie Jay Leno's Garage. Ostatnio zaproszenie na prezentację otrzymała firma Vintage Electric Bikes z Kalifornii, którą Andrew Davidge założył kilka lat temu jeszcze w szkole średniej. Niewielki start-up z kilkuosobową załogą produkuje świetnie wyglądające repliki zabytkowych rowerów, dodając do nich elektryczne wspomaganie.

Vintage Electric Bikes najwyraźniej wstrzeliła się w niewielką niszę, bo jak dotąd sprzedano już ponad 400 sztuk. Stylowe rowery przy cenie zaczynającej się od 4995 USD nie nadają się na każdą kieszeń, ale entuzjastów tego typu jednośladów nie brakuje.

Rowery Vintage Electric Bikes są wyposażone w silnik, stanowiący piastę tylnego koła, o mocy 3 kW, który powinien zapewnić wystarczające wsparcie rowerzysty w każdych warunkach. W odróżnieniu od zdegenerowanej neo-komunizmem Europy, okazuje się że w USA wciąż prawo jest dużo sensowniejsze i o ile zastosowane jest ograniczenie prędkości maksymalnej do 32 km/h, rowerem o mocy 3 kW można jeździć bez dodatkowych uprawnień (w Europie rower ma stopniowo ograniczać wsparcie z 250 W przy 0 km/h do 0 W przy 25 km/h). Ograniczenie prędkości maksymalnej zamiast urojeń komisarzy było postulowane lata temu (wcześniejszy wpis).

Zasięg na akumulatorach litowo-jonowych (napięcie nominalne 52 V) wynosi maksymalnie około 50 km. Co ciekawe, w rowerze zastosowano odzysk energii. Pełne ładowanie trwa dwie godziny. Do oświetlenia posłużyły LEDy.

Rower elektryczny Vintage Electric Bikes Rower elektryczny Vintage Electric Bikes
Rower elektryczny Vintage Electric Bikes Rower elektryczny Vintage Electric Bikes
Rower elektryczny Vintage Electric Bikes Rower elektryczny Vintage Electric Bikes

Sporo dodatkowych nagrań można znaleźć na kanale [2].

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.