TU Delft poprowadzi badania nad akumulatorami litowo-jonowymi
Holenderska politechnika Technische Universiteit Delft stanęła na czele konsorcjum, którego celem jest opracowanie lepszych akumulatorów litowo-jonowych dla pojazdów elektrycznych
Holenderska politechnika Technische Universiteit Delft stanęła na czele konsorcjum, którego celem jest opracowanie lepszych akumulatorów litowo-jonowych dla pojazdów elektrycznych. Ogniwa mają charakteryzować się energią właściwą na poziomie przynajmniej 200 Wh/kg oraz ceną nieprzekraczającą 150 euro za kWh. Aby poprawić osiągi akumulatorów partnerzy zamierzają sięgnąć po nowe materiały elektrodowe oraz elektrolit.
W czteroletnim projekcie EuroLiion biorą udział instytuty badawcze, uczelnie oraz producenci akumulatorów i samochodów z ośmiu państw. Wśród wymienionych uczelni wyższych znajduje się Politechnika Warszawska. Budżet projektu wynosi 5,5 mln euro.
Komentarze (6)
Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.
edek
Za większy zasięg trzeba będzie zapłacić dodatkowo.
Hiroshima
edek
http://www.samochodyelektryczne.org/ford_focus_electric.htm
najlepiej w wersji kombi, która przejedzie 350-400km.
Mikro samochodzik miejski jest mi niepotrzebny, na co dzień poruszam się i tak komunikacją miejską. Do małego samochodziku 5 osobowej rodziny i wózka nie zapakuję.
Andrzej
W moim jednośladzie mam ok. 0,7 KWh energii w akumulatorach kwasowych. Kosztowały mnie ok. 600 zł (zasięg ok. 80 km i ciężar 25kg). Od razu zainwestuję 150E przy ciężarze ok. 5-6kg. Ilość ładowań też jest pewnie będzie przyzwoita. To byłaby rewelacja przy tej cenie.
edek
Czyli średniej klasy samochód z rozsądnym zasięgiem będzie przynajmniej 100k zł kosztował, cena zdecydowanie bez rewelacji.
yarross