SamochodyElektryczne.org

Toyota Tsusho przejęła 15% udziałów firmy wydobywczej Orocobre

Toyota Tsusho zwiększa swoje zaangażowanie w pozyskiwanie litu dla Toyoty (a dokładniej akumulatorów, które Toyota będzie potrzebowała), przejmując 15% Orocobre

Toyota Tsusho, czyli handlowe ramię Toyoty, od lat zabiega o zabezpieczenie dostaw surowców dla japońskiego producenta. Na początku tego roku firma zdecydowała się przejąć 15% udziałów w australijskiej firmie wydobywczej Orocobre.

Celem inwestycji 232 mln USD jest rozbudowa obiektu Salar de Olaroz w Argentynie (Toyota Tsusho ma 25% udziałów), w którym planowane jest zwiększenie wydobycia węglanu litu (LCE) z 17.500 ton rocznie do 42.500 ton tocznie. Toyota Tsusho była zaangażowana w przedsięwzięcie w zasadzie od samego początku, czyli od 2013r. (wcześniejszy wpis), a obecnie jedynie zacieśnia współpracę zdając sobie sprawę jak duże ilości litu dla akumulatorów będą wkrótce potrzebne Toyocie.

Na załączonym poniżej nagraniu można lepiej przyjrzeć się jak wygląd solne jezioro Salar de Olaroz oraz wydobycie surowca, który następnie najprawdopodobniej będzie trafiał głównie do japońskich producentów materiałów elektrodowych.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.