SamochodyElektryczne.org

Think otrzymał piątą szansę

Rosyjski przedsiębiorca, Boris G. Zingarevich, wykupił znajdującą się w upadłości firmę Think Global AS, która od teraz będzie nazywała się Electric Mobility Solutions AS

Think City - zobacz całą galerię

Rosyjski przedsiębiorca, Boris G. Zingarevich, wykupił znajdującą się w upadłości firmę Think Global AS (wcześniejszy wpis), która od teraz będzie nazywała się Electric Mobility Solutions AS. Tym samym nie potwierdziły się plotki o przejęciu norweskiego producenta przez turecką grupę BD Otomotiv (wcześniejszy wpis).

Zingarevich przejął także spółki córki Think North America i Think UK. Dodatkowo podpisane zostały wstępne porozumienia o wznowieniu współpracy z producentem akumulatorów litowo-jonowych Ener1 i firmą Valmet Automotive, w zakładzie której odbywał się montaż aut modelu City. Warto odnotować, że Zingarevich posiada blisko 40% udziałów w Ener1.

Wkrótce firma znów rozpocznie działalność. Wznowienie produkcji (udoskonalonej wersji Think City) ma nastąpić w pierwszym kwartale 2012r.

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • tomasz_k

W kontekście tego Rosjanina to chyba lepsze jest pierwsze porównanie :)
Think jak Lenin - wiecznie żywy. Albo lepsze porównanie - jak Feniks z popiołów.
  • tomasz_k

No i super. Autko może nie najpiękniejsze (kwestia gustu) i raczej malutkie ale jeździ się super :) Oby tylko pod wodzą Rosjanina udało się obniżyć cenę...