SamochodyElektryczne.org

Tesla Model 3 jest już piątym najlepiej sprzedającym się autem osobowym w USA

Już tylko cztery samochody osobowe znajdują w USA więcej nabywców niż Tesla Model 3, przy czym w przypadku Tesli ograniczeniem jest podaż, a nie popyt

Tesla Model 3 - zobacz całą galerię

Tesla Model 3 bije wszelkie rekordy sprzedaży dla aut elektrycznych (wcześniejszy wpis), a sierpniowy wynik okazuje się piątym najlepszym w USA wśród samochodów osobowych. Jest to awans z miejsca ósmego miesiąc wcześniej (wcześniejszy wpis). Jedyne modele osobowe, które znalazły więcej nabywców to Toyota Camry, Honda Civic, Honda Accord i Toyota Corolla.

Gdyby nie ograniczać się do modeli osobowych, i doliczyć SUVy oraz pickupy, Tesla wciąż byłaby w pierwszej dwudziestce (konkretny wynik zależy od szacunku sprzedaży Modelu 3).

Istnieje szansa, że po osiągnięciu docelowego poziomu produkcji, Model 3 może być najpopularniejszym autem osobowym w USA.

Komentarze (4)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Martii nie martw nic, Morawiecki wkrótce zaleje Polskę, Europę i świat polskimi elektrykami..
Kia czy Hyundai są w Polsce podobnie jak Tesla Model 3 dostępne do obejrzenia głównie na YT. Próbowałem się umówić na jazdę próbną w Warszawie to zero odzewu. W samej Norwegii chętnych na te auta jest dużo więcej niż planuje wyprodukować koncern.
alfK, mowa o sprzedaży, skad ta liczba 1-2tys miesięcznie? Leaf to prawie 300tys w ciagu 7 lat.. To dwa razy tyle na miesiąc.
Duzo piszecie o Tesli, a Bjørn Nyland testuje w tym tygodniu Kie Niro.. Polecam na YT, bardzo ciekawe autko.
  • alfK

Szkoda że pozostali producenci ev nie kwapią się żeby zwiększać produkcję i zatrzymali się na poziomie ok 1-2tys miesięcznie