SamochodyElektryczne.org

Tesla Gigafactory produkuje już 20 GWh akumulatorów rocznie

Tesla i Panasonic produkują już w Gigafactory w Nevadzie 20 GWh akumulatorów litowo-jonowych rocznie. To podobno więcej niż reszta branży razem wzięta

Tesla Gigafactory - zobacz całą galerię

Tesla pochwaliła się, że bieżący poziom produkcji akumulatorów litowo-jonowych w Gigafactory w Nevadzie (wspólnie z Panasonic) osiągnął poziom około 20 GWh rocznie.

Kalifornijska firma twierdzi, że 20 GWh to więcej niż wynosi zużycie przez wszystkich innych producentów aut razem wziętych, w co jednak nieco wątpimy.

20 GWh to ilość wystarczająca na ponad ćwierć miliona samochodów elektrycznych Tesla Model 3 (zakładając pakiety 75 kWh).

Obecnie zakład zbliża się do maksimum możliwości linii produkcyjnych, dlatego w najbliższym czasie Panasonic doda nowe linie, aby osiągnąć 35 GWh rocznie (wcześniejszy wpis).

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

wow, super wiadomosc. Skoro teraz potrafia wyprodukowac okolo 20gwh i w teorii zasilic okolo 250 tys modeli 3 to ciekawy jestem jak uda im sie wybudowac kolejna gigafactory i dosc do progu 50gwh rocznie. Wtedy beda mogli zasilac srednio 500 tys pojazdow. Nowa dekada zaczyna zapowiadac sie bardzo ciekawie .