SamochodyElektryczne.org

Sieć terminali ładowania Galactico.pl

Sieć terminali ładowania Galactico.pl jest zarządzana przez założoną w 2011r. firmę Galactico.pl Sp. z o.o., współpracującą z producentem terminali ładowania Ekoenergetyka - Zachód

Punkty ładowania sieci Galactico.pl - zobacz całą galerię

Sieć terminali ładowania Galactico.pl jest zarządzana przez założoną w 2011r. firmę Galactico.pl Sp. z o.o., współpracującą z producentem terminali ładowania Ekoenergetyka - Zachód. Możliwość internetowej rejestracji w celu uzyskania karty dostępowej do sieci pojawiła się pod koniec marca 2012r., chociaż pierwotnie planowano ją udostępnić w styczniu.

Obecnie sieć składa się z kilkunastu punktów ładowania zlokalizowanych w kilku miastach (stan na koniec maja 2013r.). Według znajdującej się na stronie Galactico.pl mapy jeden terminal zlokalizowany jest w Krakowie, jeden w Zielonej Górze, dwa w Warszawie, dwa w Kobierzycach i 10 we Wrocławiu [8].

Terminale działające obecnie w sieci Galactico.pl posiadają trzy wyjścia, co oznacza że potencjalnie mogą jednocześnie ładować do trzech pojazdów. Galactico.pl podaje jedynie typy wyjść - „schuko” lub „mennekes”, jednak nie określa ich mocy.

Dostęp do punktów ładowania jest odpłatny (wcześniejszy wpis).

Trzon sieci stanowią terminale zainstalowane we Wrocławiu, działające w ramach Wrocławskiego Systemu Stacji Ładowania Pojazdów Elektrycznych (WSSŁPE) [3], którego powstanie dofinansował Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia [4].

W październiku 2012r. poinformowano, że Wrocławski System Stacji Ładowania Pojazdów Elektrycznych (WSSŁPE) składa się z 10 terminali zlokalizowanych w 9 miejscach [7]:

  1. 1 Hala Targowa Tęcza ul. Bajana 1
  2. 2 Centrum Handlowe Astra ul. Horbaczewskiego 4-6
  3. 3 Dom Samochodowy Germaz sp. z o.o. ul. Strzegomska 139
  4. 4 Centrum handlowe Marino ul. Paprotna 7
  5. 5 Salon samochodowy Hornet sp. z o.o. ul. Krzywoustego 250 a
  6. 6 Centrum Handlowe Borek ul. Hallera 52
  7. 7 Hotel Scandic ul. Piłsudskiego 49
  8. 8 Salon Samochodowy Subaru JM Auta sp. z o.o. ul. Krakowska 1
  9. 9 Salon samochodowy KIM sp. z o.o. ul. Łagiewnicka 13

Według stanu na maj 2013r. [8] z listy lokalizacji wypadł adres ul. Krzywoustego 250, natomiast dodatkowo wymienione są ul. Sułowska 39 i ul. Karkonoska 45.

Źródła

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

aktualizacja 2016: Bydgoska IKEA od kilku miesięcy również posiada punkt ładowania, choć na dzień dzisiejszy nie ma go nawet na stronie Galaktico
Aktualizacja - XI 2014 powstał punt w Gdańsku, na ul. Partyzantów przy ZDiZ. Gniazda - 2xSchuko i 1xMennekes