SamochodyElektryczne.org

Schneider Electric i Engenie budują sieć szybkich ładowarek w UK

Pod koniec maja brytyjska firma Engenie poinformowała o rozpoczęciu budowy sieci szybkich ładowarek pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii

Szybka ładowarka Schneider Electric EVlink Szybka ładowarka Schneider Electric EVlink


Pod koniec maja brytyjska firma Engenie poinformowała o rozpoczęciu budowy sieci szybkich ładowarek pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. Urządzenia o mocy 50 kW, zgodne ze standardem CHAdeMO, dostarcza firma Schneider Electric. Pierwszą szybką ładowarkę umieszczono na stacji Clacket Lane przy autostradzie M25.

W ciągu najbliższych miesięcy Engenie planuje zbudować ogólnokrajową sieć punktów szybkiego ładowania - prawdopodobnie złożoną z nawet 100 urządzeń. Ładowarki będą instalowane głównie w miejscach obsługi podróżnych, zarządzanych przez firmę Roadchef. Posiadacze pojazdów elektrycznych będą mogli korzystać z ładowarek EVlink płacąc bezpośrednio za każde użycie bez konieczności opłacania miesięcznego abonamentu.



Komunikat prasowy firmy Schneider Electric [3]

Schneider Electric i Engenie błyskawicznie ładują brytyjskie samochody

Operator punktów ładowania pojazdów elektrycznych – Engenie – rozpoczął pod koniec maja intensywną ekspansję, pierwszej w Wlk. Brytanii, sieci szybkiego zasilania, dostarczonej przez globalnego specjalistę w zarządzaniu energią – Schneider Electric.

W pierwszym tego rodzaju projekcie w Wlk. Brytanii, stacje szybkiego ładowania EVlink™ zostaną, w ciągu najbliższych kilku miesięcy, rozmieszczone po całym kraju, przy miejscach obsługi podróżnych, zarządzanych przez firmę Roadchef i obejmujących cały kraj wzdłuż i wszerz. Te supernowoczesne punkty umożliwią kierowcom pełne naładowanie wyczerpanej baterii w przeciągu zaledwie trzydziestu minut. Pierwszy z nich uruchomiono na stacji Clacket Lane przy autostradzie M25.

Projekt ten stanowi najważniejszy krok w kierunku korzystania z pojazdów elektronicznych. Do chwili obecnej istniały obawy dotyczące braku możliwości pokonywania długich dystansów przez samochody elektryczne, jak również braku odpowiedniej infrastruktury. Biorąc pod uwagę fakt, że większość zasilaczy w Wlk. Brytanii potrzebuje do ośmiu godzin na naładowanie pustej baterii, prowadzenie tego typu pojazdów było mocno ograniczone, a podróże powyżej 160 km praktycznie niemożliwie bez nocnego postoju.

W celu zmiany sytuacji, w ramach rozpoczętego we wrześniu 2011r. projektu, Schneider Electric zapewnił zasilacze prądu stałego o mocy 50kW oraz ściśle współpracował z Engenie na każdym kroku procesu, od początkowego konceptu po instalację.

W ramach dodatkowych ułatwień, technologia ta umożliwia płacenie na bieżąco zamiast działania abonamentowego, dzięki czemu kierowcy mogą płacić jedynie za rzeczywiście pobraną energię.

Jeremy Littman, dyrektor generalny Engenie, powiedział: “Jesteśmy przekonani, że będzie to punkt zwrotny, który sprawi, że samochody te przestaną być niszowe i staną się wolną od ograniczeń alternatywą dla benzynowych. Dla porównania, 30-minutowe ładowanie na jednej ze stacji Engenie zasili pojazd elektryczny na ponad 160 km, równocześnie zapewniając do 75% oszczędności względem kosztów paliwa. Do tej pory długie podróże pojazdami elektrycznymi wiązały się z 8-godzinnym okresem ładowania. Ta niedogodność zostaje wyeliminowana dzięki rozsianej wzdłuż autostrad sieci. Chcemy skupić się na potrzebach kierowców i zgodnie z ich zapotrzebowaniem zaprojektowaliśmy oraz rozmieściliśmy stacji”.
David Greaves, dyrektor do spraw rozwoju samochodów elektronicznych w Schneider Electric, dodał: “Jest to moment przełomowy. Jeszcze niedawno powszechne prowadzenie samochodów elektronicznych wydawało się być odległą wizją. Teraz stało się dla brytyjskich kierowców czymś całkowicie realnym. Przy drastycznie rosnących kosztach paliwa, korzyści z wykorzystania samochodów elektrycznych mogą być ogromne. Dlatego stacje szybkiego ładowania EVlink umożliwią kierowcom w całym kraju pokonywanie dłuższych dystansów bez konieczności ciągłych postojów, co w konsekwencji prowadzi do redukcji śladu węglowego i kosztów. Specjalizujemy się w zarządzaniu energią i to jest tylko jeden z realizowanych przez nas projektów. Cały czas jesteśmy liderami w tworzeniu infrastruktury służącej do zasilania pojazdów elektrycznych”.
Michael Heaton, dyrektor ds. handlu i zapobiegania startom w Roadchef, podkreślił: “Jesteśmy dumni z bycia pierwszą siecią stacji obsługi podróżnych, która oferuje tego rodzaju udogodnienia. Do tej pory wielu właścicieli samochodów elektrycznych, którzy próbowali odbyć dłuższą podróż, musiało zjechać z trasy i dotrzeć do pobliskiego miasta, żeby szybko zasilić baterię. Jeżeli pojazdy elektryczne mają stać się bardziej powszechne, ich obsługa musi być wygodniejsza, a postawienie stacji zasilania przy autostradzie jest kluczowym krokiem w tym kierunku”.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.