SamochodyElektryczne.org

Schaeffler prezentuje 2-biegową skrzynię poprawiającą sprawność o 6%

Zdaniem firmy Schaeffler, 2-biegowa skrzynia biegów może zmniejszyć zużycie energii samochodów elektrycznych o około 6%

Schaeffler Step2 - zobacz całą galerię

Niemiecka firma Schaeffler jak co roku zaprezentowała nowe rozwiązanie z dziedziny napędów dla pojazdów elektrycznych. Po układzie napędowym eDifferential, przeznaczonym do instalacji w osi pojazdu oraz zintegrowanych napędach E-Wheel Drive, instalowanych w kołach (wcześniejszy wpis), nadszedł czas na 2-biegową skrzynię biegów.

W przypadku Schaeffler, zaprezentowane podczas Silvretta E-Rally 2014 w Montafon w Austrii auto przerobione na napęd elektryczny, posiadające silnik o mocy ciągłej 50 kW i maksymalnej 70 kW, charakteryzuje się o 6% większą sprawnością w stosunku do odpowiednika ze stałym przełożeniem. Trudno powiedzieć, czy przy tak niewielkiej poprawie wydajności znajdą się producenci chętni do wykorzystania takiego rozwiązania. Sześcioprocentowe zwiększenie wydajności wymaga bowiem pewnego zwiększenia kosztu, stopnia skomplikowania, masy oraz zawodności napędu.

samochód ACTIVeDRIVE wyposażony w napęd Schaeffler eDifferential samochód ACTIVeDRIVE wyposażony w napęd Schaeffler eDifferential
Ford Fiesta wyposażony w napęd Schaeffler E-Wheel Drive Ford Fiesta wyposażony w napęd Schaeffler E-Wheel Drive
Schaeffler Step2 Schaeffler Step2

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.