SamochodyElektryczne.org

Schaeffler Bio-Hybrid w programie Fully Charged

W załączeniu prezentacja interesującego pojazdu demonstracyjnego Bio-Hybrid firmy Schaeffler w programie Fully Charged

Schaeffler Bio-Hybrid - zobacz całą galerię

Osobliwy czterokołowy rower/wehikuł Schaeffler Bio-Hybrid stał się bohaterem najnowszego odcinka programu Fully Charged. Pojazd wspomaga pedałującego rowerzystę mocą 250-270 W, a zapas energii w akumulatorach ma wystarczyć na 50-100 km jazdy (w zależności od warunków).

Źródła

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • RaveN

@Malinka
Fajny pomysł.
Jeszcze dodać umiejętność samodzielnej jazdy i idealny pojazd dla "roweru" miejskiego. W Łodzi rowerki są bardzo popularne i chodź firma przewozi je w ciągu dnia, to i tak około 9 w centrum jest na stacjach pełno rowerów. Czasami przypina się rower do roweru przypiętego do roweru, który jest zadokowany w stacji.
Gdyby rowerek sam mógł wrócić na przedmieście do stacji, gdzie ich brakuję było by super. Co więcej byłoby można zakończyć jazdę w dowolny miejscu, a rower by sam wrócił, albo przywołać go do parku i zacząć jadę, gdzie mi wygodniej.
Jeszcze co ważne, takie rowerki mogły być niemalże całoroczne. W tym tygodniu jechałem rowerkiem miejskim, ale wyglądałem jak biały bałwanek, bo mnie śnieżyca złapała. Tutaj byłbym chroniony przed bezpośrednim wiatrem, a trochę wysiłku do pedałowania by rozgrzewało w porównani z czekaniem na tramwaj.

Dla mnie pojazd byłby super..
pzdr