SamochodyElektryczne.org

Renault i Connected Energy użyją starych akumulatorów jako buforów przy ładowarkach

Connected Energy instaluje stacjonarne magazyny energii z częściowo zużytymi akumulatorami z pojazdów Renault przy szybkich ładowarkach

Renault Zoe - zobacz całą galerię

Renault i Connected Energy noszą się z zamiarem instalacji stacjonarnych magazynów energii, złożonych z częściowo zużytych akumulatorów z pojazdów elektrycznych Renault, przy stacjach szybkiego ładowania przy głównych drogach. Tego typu zastosowanie jest jednym z najbardziej opłacalnych z uwagi na częsty brak możliwości (lub zbyt duże koszty) doprowadzenia dużych mocy do zasilania stacji szybkiego ładowania przy drogach. Problem z pewnością będzie nabrzmiewał, gdy moce stacji zwiększą się z 50 do 150 kW (a nawet 350 kW) oraz rosła będzie liczba stanowisk.

Akumulatory litowo-jonowe, częściowo zużyte w pojazdach elektrycznych, wciąż zachowywać mają 70-80% pojemności po 8-10 latach i przed recyklingiem warto spróbować je wykorzystać przez co najmniej kolejną dekadę jako magazyn stacjonarny, gdzie ich spadająca pojemność nie ma większego znaczenia.

Renault i Connected Energy po pierwszej pilotażowej instalacji w Wielkiej Brytanii w 2016r. (wcześniejszy wpis), zainstalowała magazyny E-STOR także przy szybkich ładowarkach w Belgii i Niemczech. Aktualnie trwają rozmowy w sprawie instalacji na większą skalę.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.