SamochodyElektryczne.org

Prognoza: W 2050r. nawet jedna czwarta elektryczności będzie w USA konsumowana przez EV/PHEV

Samochody elektryczne i hybrydowe z możliwością zewnętrznego ładowania (EV/PHEV) stopniowo będą stanowiły jeden z największych odbiorników energii elektrycznej - za około 30 lat może to być nawet jedna czwarta ogólnej konsumpcji

Renault Zoe - zobacz całą galerię

Zespół naukowców z Uniwersytetu Bostońskiego i Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, opublikował interesującą prognozę zużycia energii przez lekkie pojazdy elektryczne i hybrydowe z możliwością zewnętrznego ładowania (EV/PHEV) dla Stanów Zjednoczonych. Postępująca elektryfikacja, połączona z rosnącą liczbą wypożyczalni oraz autonomiczną jazdą, doprowadzi że energia elektryczna konsumowana przez lekkie pojazdy będzie do 2050r. wynosiła od 570 do 1140 TWh rocznie, stanowiąc od 13% do 26% ogólnej konsumpcji energii elektrycznej.

Prognoza wymaga założenia określonych poziomów sprzedaży aut EV/PHEV oraz ogólnego rozwoju rynku energii elektrycznej, co dla 2050r. jest dosyć trudne, ale przynajmniej wiadomo o jakim udziale w rynku mniej więcej można mówić i dokąd zmierzamy. Zresztą wartość rzędu 25% pewnie nie będzie wcale maksymalną/docelową.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.