SamochodyElektryczne.org

Oto elektryczny katamaran Future of the Fjords z pakietem 1800 kWh

W kwestii elektryfikacji Norwegia ma się czym chwalić. Wkrótce turyści będą mogli podróżować po fiordach elektrycznym katamaranem

Statki elektryczne firmy Brødrene Aa - zobacz całą galerię
Future of the Fjords przy Powerdock Future of the Fjords przy Powerdock

W połowie maja 2018r. w Norwegii służbę rozpocząć ma elektryczny katamaran Future of the Fjords zbudowany przez firmę Brødrene Aa. Jednostkę zbudowano w oparciu o doświadczenia z wersją PHEV Vision of the Fjords z 2016r.

Future of the Fjords mierzy 42 m długości i może zabrać na pokład 400 osób. Pakiet akumulatorów gromadzi aż 1800 kWh energii, która wykorzystywana jest do napędu dwóch silników o mocy 450 kW każdy. Zasięg wynosi co prawda tylko kilkadziesiąt kilometrów, ale to wystarczająco dużo, aby pływać po norweskich fiordach, gdzie liczy się przede wszystkim poszanowanie środowiska. Rocznie odbywać ma się około 700-kursów pomiędzy Flåm i Gudvangen.

Energia będzie uzupełniania w 20-minut, ze specjalnie do tego zbudowanego doku Powerdock w Gudvangen, który wyposażono w stacjonarnym magazyn energii, gromadzący 2,4 MWh energii. Posiadanie magazynu energii rozwiązuje problem doprowadzania wysokich mocy.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.