SamochodyElektryczne.org

Nagranie z testu zasięgu Nissana Leafa 30 kWh w Polsce

Nissan Leaf przy delikatniej jeździe jest w stanie na jednym naładowaniu przejechać ponad 200 km co dowodzi test z trasy Łódź - Wrocław

Auta elektryczne we flocie firmy Quriers - zobacz całą galerię

Na kanale firmy Quriers pojawił się ciekawy filmik z testu Nissana Leafa z pakietem 30 kWh na trasie z Łodzi od Wrocławia. Auto według specyfikacji posiada zasięg 250 km (NEDC), aczkolwiek bardziej realne testy EPA zaowocowały wynikiem 172 km.

W teście auto przejechało 207 km do Długołęki na doładowanie, z minimalną ilością energii. Rezultat został osiągnięty przez doświadczonego kierowcę Leafa, podczas spokojnej jazdy, w dosyć sprzyjających warunkach (temperatura rosła od kilku do około 10°C), w trybie z mocniejszym odzyskiem energii B oraz od czasu do czasu wykorzystując ciężarówki jako tarcze aerodynamiczne. Z ogrzewania prawdopodobnie nie korzystano (lub niewiele).

W praktyce wydaje się, że lepiej nie zakładać dystansu powyżej 200 km, aby nie narazić się na wyładowanie akumulatorów w trasie.

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • alfK

Ja się zastanawiam dlaczego taka oszukańcza organizacja jak NEDC nie została jeszcze pozwana do sądu... Co mnie obchodzi jakie rezultaty zasięgu czy spalania osiągnięto w laboratorium w wirtualnym teście, przecież ja nie będę jeździł samochodem w laboratorium tylko po prawdziwych drogach!
Leaf 24kWh przy takiej jeździe zrobił 160km. Mój osobisty były. Gdy pojemność była 99-100%. To jednak niewielki skok jest :/ Przydałby się Leaf z pakietem jak Bolt. No więc czekamy Nissanie. na 30kwh Leafa nie skuszę się.
Oj... za tarczą aerodynamiczną (w tunelu aerodynamicznym) to można jechać i jechać... także kierowca jechał na baku kierowcy ciężarówki ;). Oczywiście wszystko zależy od tego jak blisko się trzymał TIRa, a musiałaby to być odległość góra 6 metrów. Jak się który kierowca wkurzy to pusty TIR staje w miejscu i osobówką może nie wyhamować. Od razu widać, czy jest załadowany, czy nie. Za pustym TIRem lepiej trzymać się dalej niż 10 metrów. W każdym razie niezły wynik. Gdyby móc integrować auta autonomiczne, można tak zaoszczędzić dużo paliwa, gdyby auta (osobówki) jechały w odstępach 3 metrów.