SamochodyElektryczne.org

Mitsubishi dostawcą EV bazujących na Minicab-MiEV dla Suzuki?

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poinformowała o rozmowach z Suzuki Motor Corporation (Suzuki) na temat możliwości produkcji lekkich dostawczych aut elektrycznych bazujących na Minicab-MiEV dla Suzuki

Mitsubishi Minicab-MiEV - zobacz całą galerię

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poinformowała o rozmowach z Suzuki Motor Corporation (Suzuki) na temat możliwości produkcji lekkich dostawczych aut elektrycznych bazujących na Minicab-MiEV dla Suzuki. Japońscy producenci pracują obecnie nad szczegółami porozumienia. Obecny plan przewiduje rozpoczęcie pierwszych dostaw aut elektrycznych do Suzuki od lutego przyszłego roku (docelowy poziom dostaw miałby zostać osiągnięty do końca marca 2013r.). Oryginalna wersja Mitsubishi Minicab-MiEV trafi na japoński rynek w przyszłym miesiącu.

Nieco wcześniej swoje zainteresowanie sprzedażą Minicab-MiEV pod własną marką wyraził także Nissan (wcześniejszy wpis).

Mitsubishi stara się zabezpieczyć sprzedaż Minicab-MiEV, aby zwiększyć produkcję tego typu pojazdów i podzespołów bazowych, a w konsekwencji obniżyć koszty i zwiększyć opłacalność.

Z kolei Suzuki od pewnego czasu testuje elektryczną wersję modelu Every, która jest bardzo podobna do Minicab-MiEV (wcześniejszy wpis).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.