SamochodyElektryczne.org

LG Chem rozpoczyna budowę zakładu akumulatorów w Chinach

Firma LG Chem poinformowała o rozpoczęciu budowy nowej fabryki akumulatorów litowo-jonowych w Chinach, o mocach produkcyjnych ponad 100 tys. pakietów rocznie

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami (wcześniejszy wpis), LG Chem rozpoczyna budowę zakładu akumulatorów w Nankin w Chinach. Dla LG Chem będzie to trzecia lokalizacja produkcji po Korei Południowej i stanie Michigan w USA.

Tym razem powstać ma zakład zdolny do produkcji akumulatorów dla ponad 100 tys. aut elektrycznych i hybrydowych typu plug-in. Z kilku producentów samochodów, które zamówiły ogniwa LG Chem znani są dwaj - SAIC i Qoros.

Budowa zakładu akumulatorów ma zostać ukończona w przyszłym roku, a jej koszt szacowany jest na kilkaset milionów dolarów. Połowa nowej spółki joint venture należy do LG Chem, a połowa do Nanjing Zijin Technology Incubation Special Park Construction Development Co. i Nanjing New Industrial Investment Group.

Warto zwrócić uwagę, że LG Chem to nie pierwszy południowokoreański producent akumulatorów litowo-jonowych dla pojazdów, który w ostatnim czasie podjął decyzję o budowie dużych zakładów akumulatorów w Chinach. Innym jest Samsung SDI (wcześniejszy wpis).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.