SamochodyElektryczne.org

LG Chem dostawcą akumulatorów dla zastępczych pakietów Tesli Roadster

Ogniwa litowo-jonowe dla pojemniejszych pakietów akumulatorów Tesli Roadster dostarczać będzie LG Chem, a nie tak jak pierwotnie Panasonic

Tesla Roadster - zobacz całą galerię

Tesla Motors zdecydowała się niedawno na ogniwa litowo-jonowe LG Chem, mimo długoterminowej, bliskiej współpracy z Panasonic. Umowa z LG Chem ma jednak wymiar głównie symboliczny, ponieważ LG Chem ma być dostawcą ogniw dla nowych, zastępczych pakietów akumulatorów dla samochodów Tesla Roadster. Nowe pakiety są oferowane za 29 tys. USD i gromadzą około 70 kWh energii (wcześniejszy wpis).

Przy 2,5 tys. sprzedanych Roadsterów (prawdopodobnie z tego, tylko część właścicieli zdecyduje się na wymianę), umowa z LG Chem nie będzie miała dużej wartości. Panasonic dostarcza Tesli ogniwa dla większych pakietów Modeli S w tempie ponad 10 tys. kompletów na kwartał. Dla Koreańskiej firmy jest to jednak ważny krok, jako że Tesla dołącza do odbiorców oraz umożliwia pokazanie się z dobrej strony. Tesla z kolei może trzymać w szachu Panasonic, na ewentualność gdyby Japończycy nie dość ochoczo inwestowali w Gigafactory.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.