Indyjska firma rozpocznie produkcję akumulatorów Firefly?
Historia akumulatorów kwasowo-ołowiowych Firefly, w których zamiast ołowianej kratki elektrody ujemnej zastosowano węglową piankę, sięga 2003r.
Historia akumulatorów kwasowo-ołowiowych Firefly, w których zamiast ołowianej kratki elektrody ujemnej zastosowano węglową piankę, sięga 2003r. Wtedy to firma Caterpillar założyła spółkę córkę Firefly Energy, aby rozwinąć i skomercjalizować technologię, którą opracował Kurtis Kelley. Niestety w 2010r., ze względu na niemożność pozyskania środków na rozpoczęcie produkcji, firma zbankrutowała (wcześniejszy wpis). W październiku tego samego roku majątek Firefly Energy przejęła firma Firefly International Energy Co.. W marcu tego roku licencję na produkcję akumulatorów Firefly zakupiła indyjska firma Firefly Energy India, która zamierza w niedalekiej przyszłości rozpocząć produkcję.
Według zapewnień producenta akumulatory Firefly charakteryzują się wyższą trwałością od konwencjonalnych kwasowo-ołowiowych - na poziomie 1200 cykli ładowania/rozładowania, a ponadto są znacznie mniejsze i lżejsze, mogą pracować w szerszym zakresie temperatur oraz można je szybko ładować. Ponadto akumulatory Firefly, podobnie jak inne kwasowo-ołowiowe, nie wymagają stosowania układów BMS oraz mogą być poddane recyklingowi w celu odzyskania materiałów stanowiących około 98% masy.
Komentarze (1)
Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.
PATA
Same zalety, w 2010 roku mogli je już produkować, a i tak za kilka lat nikt już nie będzie pamiętał że coś takiego miało być