SamochodyElektryczne.org

Hyundai wprowadzi w 2016r. samochód elektryczny Ioniq

Już za kilka tygodni Hyundai zaprezentuje swoje pierwsze, przeznaczone do seryjnej produkcji auto elektryczne - w dodatku występujące też w wersji PHEV i HEV

Hyundai Ioniq - zobacz całą galerię

Hyundai zamierza w przyszłym roku dołączyć do producentów aut elektrycznych. Już w styczniu zadebiutować ma całkowicie nowy model Ioniq, który w kolejnych miesiącach prezentowany będzie na coraz to nowych wystawach. Auto ma być też pierwszym na świecie, które będzie dostępne w trzech wersjach - elektrycznej, hybrydowej z możliwością zewnętrznego ładowania oraz hybrydowej (konwencjonalnej, bez zewnętrznego ładowania).

Kilka lat temu Hyundai miał podzielić się alternatywnymi napędami z Kia, w taki sposób aby Kia skupiła się na EV, a Hyundai na wodorowych ogniwach paliwowych. Praktyka pokazuje jednak, że zarówno Kia jak i Hyundai oferować będą EV/PHEV. Sprzedaż wspomnianych aut wodorowych jest mikroskopijna i trudno oceniać ją inaczej niż jakiś rodzaj szaleństwa/sabotażu własnych firm w czym prym wiedzie Toyota.

Specyfikacja Ioniq nie jest znana, ale niewykluczone, że aut otrzyma sensownych rozmiarów pakiet akumulatorów, czyli 30-40 kWh.

Nazwa Ioniq pochodzi od słów jon (z chemii) oraz unikalny. W efekcie powstał unikalny jon i lepiej dla Koreańczyków, żeby był to jon dodatni.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.