SamochodyElektryczne.org

Hyundai Ioniq zaprezentowany na nowych ilustracjach

Hyundai zaprezentował już sylwetkę nowego auta elektrycznego Ioniq, który zapowiada się coraz bardziej interesująco

Hyundai Ioniq - zobacz całą galerię
Hyundai Ioniq Hyundai Ioniq

Hyundai opublikował dwie nowe ilustracje przedstawiające model Ioniq (wcześniejszy wpis). Do prezentacji auta zostało już tylko kilka tygodni.

Ioniq ma występować w wersjach EV, PHEV i FCV. Potencjalnie model ten może być więc doskonałym przykładem do porównywania sprzedaży poszczególnych wariantów alternatywnych napędów.

Koreański producent zdecydował się na stonowany wygląd i niskie opory aerodynamiczne. Wnętrze określił natomiast mianem eleganckiego z wykorzystaniem przyjaznych środowisku materiałów.

Możemy zgadywać, że akumulatory litowo-jonowe w Ioniq będą gromadziły od 30 do 40 kWh energii. Średniej wielkości sedan był przez firmę Hyundai zapowiadany już około rok temu i z akumulatorami LG Chem spodziewany zasięg ma wynosić minimum 200 km (wcześniejszy wpis).

W Korei Południowej - jednym z nielicznych krajów, które są w stanie wyprodukować samochód od początku do końca, od najmniejszego do największego elementu - prezentowany był jakiś czas temu napęd trakcyjny i akumulatory prototypu. Z nagrania wynika, że z przodu zostanie umieszczony zintegrowany napęd i ładowarka pokładowa, a akumulatory będą zorganizowane w pakiet w kształcie litery T plus dodatkowy pakiet pod tylnym bagażnikiem. Do ogrzewania nie zapomniano wykorzystać pompy ciepła.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.