SamochodyElektryczne.org

Flota Renault Zoe jest demonstrowana w Polsce we flocie wypożyczalni Traficar

Użytkownicy wypożyczalni Traficar oraz entuzjaści EV będą mogli przez najbliższe miesiące wypróbować auta elektryczne Renault Zoe w kolejnych miastach w Polsce

Renault Zoe - zobacz całą galerię

Renault wspólnie z wypożyczalnią Traficar demonstrują w Polsce flotę dziewięciu egzemplarzy Renault Zoe, które będzie można wypróbować w kolejnych miastach aż do końca stycznia.

Przedsięwzięcie rozpoczęło się kilka dni temu w Krakowie. Elektrycznym Zoe można jeździć za 0,80 zł za kilometr jazdy oraz za 0,50 zł za minutę jazdy (0,10 zł za minutę postoju).

Dla wszystkich chętnych wypróbowania Zoe, poniżej znajduje się grafik dostępności aut w kolejnych miastach:

Roadshow Zoe
Miejsce Okres
Kraków od 8 sierpnia do 27 sierpnia
Warszawa od 10 września do 25 września
Trójmiasto od 8 października do 25 października
Poznań od 12 listopada do 26 listopada
Wrocław od 3 grudnia do 1 stycznia
Śląsk od 15 stycznia do 30 stycznia
Tabela 1: Roadshow Zoe

Komunikat prasowy firmy Renault [1]

RENAULT ZOE – ELEKTRYCZNY SAMOCHÓD O NAJWIĘKSZYM ZASIĘGU W SWOJEJ KLASIE I TERAZ W ZASIĘGU KAŻDEGO UŻYTKOWNIKA

Od sierpnia 2018 r. do lutego 2019 r. flota 9 samochodów Renault ZOE będzie udostępniana w systemie wynajmu Traficar w kolejnych miastach w Polsce. Roadshow ZOE rozpocznie się w Krakowie (8 – 27 sierpnia), a następnie do lutego 2019 r. będzie kontynuowane w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i na Śląsku.

Po raz pierwszy klienci Traficara będą mieli możliwość wynajmu w 100% elektrycznego samochodu, którego zasięg – do 300 km – jest największy w klasie. Niezwykła dynamika jazdy i cisza, gdyż silnik elektryczny nie emituje dźwięku – to cechy, które szczególnie cenią sobie użytkownicy w 100% elektrycznego Renault ZOE.

Samochody elektryczne mogą zmienić miasta, gdyż ich użytkowanie nie generuje hałasu i nie jest źródłem zanieczyszczeń. Aby ten efekt był odczuwalny potrzeba oczywiście czasu i masowego upowszechnienia takich pojazdów, ale ten trend jest już widoczny na całym świecie. Renault jest liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych, a Renault ZOE najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie, jesteśmy więc istotnym elementem tego ważnego procesu. W celu popularyzacji samochodów elektrycznych w Polsce we współpracy z firmą Traficar udostępnimy je w formie carsharingu w ramach projektu Roadshow ZOE – mówi Andrzej Gemra, ekspert Renault w dziedzinie samochodów elektrycznych.

Roadshow ZOE przewidziane jest od sierpnia 2018 r. do lutego 2019 r. kolejno w następujących lokalizacjach: Kraków, Warszawa, Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Śląsk. Szczegółowy harmonogram jest dostępny pod linkiem https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe/zoe/traficar.html

Renault ZOE, najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie w ostatnich latach, stanowi alternatywę dla modeli spalinowych, zwłaszcza gdy uwzględnimy długość codziennych tras pokonywanych przez kierowców. W 100% elektryczne auto z zasięgiem realnym do 300 km (największy zasięg w swojej klasie) doskonale sprawdza się w systemie miejskiego carsharingu. Roadshow ZOE jest okazją dla klientów Traficara do przetestowania auta elektrycznego w codziennych przejazdach.

W ramach Roadshow ZOE, ZOE trafi do usługi Traficar na dotychczasowych zasadach wynajmu. W każdym z miast usługa działa w otwartym modelu parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji. Opłaty za parkowanie w miejskiej strefie są już wliczone w cenę usługi. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera Traficara – PKN ORLEN. Zasięg do 300 km umożliwi komfortowe i bezstresowe korzystanie z auta.

Aby wypożyczyć auto, wystarczy pobrać specjalną aplikację i zarejestrować się w systemie Traficar. Ceny za korzystanie z usługi są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie jest ona dostępna. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł.

Jazda Renault ZOE, wyposażonego w elektryczny, dynamiczny silnik nieemitujący dźwięku, jest nie tylko komfortowa, ale też prosta, gdyż nie wymaga zmiany biegów.

System multimedialny R-LINK Evolution z nawigacją ułatwi dojazd do celu. Samochód jest wyposażony w układ ładowania Cameleon™, opatentowany przez Renault inteligentny, adaptacyjny układ, pozwalający na ładowanie akumulatora trakcyjnego ZOE z terminali o różnej mocy.

  1. Renault jest liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych już czwarty rok z rzędu.
  2. Obecnie w Europie co piąty sprzedawany samochód elektryczny to model marki Renault.
  3. Już 170 tys. klientów to właściciele samochodów elektrycznych Renault.
  4. Renault ZOE jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w Europie.
  5. Kangoo Z.E. jest liderem na rynku elektrycznych samochodów dostawczych w Europie.

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Myśle ale o kupieniu tego modelu na wyposażenie floty. Odwiedziałem w tygodniu tez salon i w sumie chyba sie zdecyduje. Teraz dodatkowo w pakiecie dostaje sie tez gwarancje 3-letniego łądowania za darmo na greenway'u, co tez jest sporym pozytywnym kopniakiem finansowym biorac pod uwage całkowity wydatek zakupu.