SamochodyElektryczne.org

ERDF Masters Kart 2011

W miniony weekend w hali Bercy w Paryżu odbyła się impreza ERDF Masters Kart 2011, w której kierowcy wyścigowi różnych serii mieli okazję ścigać się elektrycznymi gokartami

Sodi STX - zobacz całą galerię
Sodi STX Sodi STX

W miniony weekend w hali Bercy w Paryżu odbyła się impreza ERDF Masters Kart 2011, w której kierowcy wyścigowi różnych serii mieli okazję ścigać się elektrycznymi gokartami. W sobotnim finale zwyciężył Jules Bianchi, a podium dopełnili Jean-Eric Vergne i Stéphane Sarrazin. W niedzielnym finale, po zaciętej walce pierwszy linię mety przekroczył Jean-Eric Vergne, drugi był Jérôme d'Ambrosio, a trzeci Julien Jousse. W ciągu dwóch dni zmagania oglądało kilkanaście tysięcy widzów.

W załączeniu nagranie z emocjonującej końcówki drugiego wyścigu.

Seria jednakowych gokartów Sodi STX została wyposażona w napęd trakcyjny o mocy około 20 kW oraz pakiet akumulatorów litowo-jonowych, dzięki czemu osiągi pojazdów są na podobnym poziomie jak w przypadku spalinowych odpowiedników.

Poniżej załączone zostały skróty wyścigów finałowych rozegranych w sobotę i w niedzielę oraz prezentacja gokartu Sodi STX.