SamochodyElektryczne.org

Elektryczny Fiat 500 tylko dla zaspokojenia wymagań Kalifornii

Sergio Marchionne, Fiat-Chrysler CEO, w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że Fiat 500 BEV, będzie produkowany w USA tylko po to, aby spełnić rygorystyczne wymagania stanu Kalifornia, promującego obniżanie emisji spalin

Fiat 500 BEV - zobacz całą galerię

Sergio Marchionne, Fiat-Chrysler CEO, w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że Fiat 500 BEV, będzie produkowany w USA tylko po to, aby spełnić rygorystyczne wymagania stanu Kalifornia, promującego obniżanie emisji spalin. Marchionne już przed rokiem zapowiedział, że produkcja tego typu aut będzie nierentowna i mimo ustanowienia trzykrotnie wyższej ceny niż w przypadku wersji spalinowej, koncern będzie tracił na każdej sztuce około 10 tys. USD (wcześniejszy wpis). Drugim powodem jest chęć zaznajomienia inżynierów Chryslera z napędem elektrycznym.

Niewielka produkcja Fiata 500 BEV ma rozpocząć się przed końcem tego roku. W przeciwnym razie Chrysler byłby zmuszony do kupowania limitów sprzedaży samochodów w Kalifornii od producentów, którzy z dużym naddatkiem spełniają stanowe wymagania (np. Tesla Motors, Nissan).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.