SamochodyElektryczne.org

Danfoss przygotowuje się na elektryfikację poprzez przejęcie Visedo

Danfoss buduje ofertę napędów trakcyjnych dla pojazdów elektrycznych na bazie przejętego start-upu Visedo, który opracował silniki synchroniczne reluktancyjne z magnesami trwałymi

Napędy trakcyjne Danfoss - zobacz całą galerię

Firma Danfoss raczej nieszczególnie kojarzyła nam się z elektryfikacją transportu, ale w dzisiejszych czasach każda korporacja próbuje załapać się na trend wzrostowy EV/PHEV. Pod koniec ubiegłego roku Danfoss przejął fiński start-up Visedo, założony w 2009r. przy uczelni Lappeenranta University of Technology. Dzięki przejęciu w portfolio Danfoss znajdą się napędy o mocach od 30 kW do 2000 kW (wyższe moce pewnie przydadzą się dla statków).

Firma Visedo opracowała dla pojazdów elektrycznych silniki reluktancyjne synchroniczne z pomocniczymi magnesami trwałymi - ang. synchronous reluctance assisted permanent magnet (SRPM). Visedo chwali się, że w porównaniu do tradycyjnego silnika synchronicznego z magnesami trwałymi, rozmiary i masa SRPM są mniejsze, a sprawność wyższa.

W ofercie znajdują się cztery wersje XS-short, XS, XSe i S o mocach od 50 do 343 kW. Najnowsze maszyny, w szczególności model PowerDRUM S o zwiększonym momencie obrotowym, były prezentowane na targach autobusowych BusWorld 2017.

Zakłady produkcyjne znajdują się w Finlandii i na Tajwanie.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.