SamochodyElektryczne.org

Continental rozpoczął produkcję silników elektrycznych

Continental rozpoczął produkcję pierwszych prototypów silników elektrycznych dla samochodów elektrycznych


Continental rozpoczął produkcję pierwszych prototypów silników elektrycznych dla samochodów elektrycznych. W przyszłym roku firma planuje uruchomić masową produkcję kompletnych elektrycznych układów napędowych na potrzeby jednego z europejskich producentów samochodów, o czym pisaliśmy wcześniej (wcześniejszy wpis).

silnik synchroniczny z magnesami trwałymi firmy Continental silnik synchroniczny firmy Continental

Obecnie Continental produkuje pakiety akumulatorów litowo-jonowych dla hybrydowego Mercedesa S400 oraz jest gotowy do produkcji układów energoelektronicznych. Silniki elektryczne będą trzecim najważniejszym elementem napędu.

Dzięki inwestycji 12 mln euro, w zakładzie w Gifhorn będzie można początkowo produkować 60 tys. silników elektrycznych. W przypadku Continental, są to silniki synchroniczne (z uzwojeniem wzbudzenia), które zależnie od typu osiągają maksymalną moc 60 lub 75 kW. Ich masa wynosi około 65 kg.

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

W zasadzie pozwalają na wiekszą gestość mocy (stojan nie musi wzbudzać silnika), szczególne dla dużych jednostek, no i pracują z lepszym współczynnikiem mocy (mniejsze straty w falowniku), ale tutaj patrząc w osiągi nie widać tego, żeby było lepiej od indukcyjnego. Nie wiem co autorom przyświecało w takim wyborze :)
  • Konio

Też mnie to zastanawia. Synchrony mają chyba ciut lepszą sprawność ale nie wiem jak to jest w tych najnowszych konstrukcjach:) Silniki synchroniczne stosują np w TGV więc coś jest na rzeczy:)
Nieco mnie zastanawia użycie takiego silnika. Nie ma lepszych parametrów od indukcyjnego, a na pewno kosztuje więcej i jest mniej trwały i pewny w eksploatacji. Jedyny plus to nieco większy obszar stałej mocy (w indukcyjnym w końcu stukniemy w barierę poślizgu krytycznego).