SamochodyElektryczne.org

Continental przygotowuje się do produkcji napędów dla rowerów elektrycznych

Continental podobnie jak Bosch, angażuje się w produkcję najważniejszych podzespołów dla rowerów z elektrycznym wspomaganiem z wyższej półki

Continental idzie w ślady Boscha (wcześniejszy wpis) w zakresie napędów i innych podzespołów (wyświetlaczy, sterownika, pakietu akumulatorów) dla rowerów z elektrycznym wspomaganiem. Obie niemieckie firmy celują w segment premium dostarczając swoje rozwiązania producentom jednośladów.

Continental (a dokładnie oddział ContiTech Power Transmission Group) po kilku latach współpracy z niemieckim start-upem Benchmark Drives GmbH, przejął firmę w maju i od czwartego kwartału tego roku zamierza rozpocząć seryjną produkcję pod własną marką. Napędy ContiTech oprócz centralnego umiejscowienia silnika elektrycznego zintegrowanego z ramą, wyróżniają się zastosowaniem przekładni pasowej zamiast łańcucha, co zawsze jest atutem zarówno pod względem serwisu jak i ciszy.

Źródła

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Ilekroć czytam o zintegrowanych silnikach rowerowych z korbami, tylekroć mam mieszane uczucia. Teoretycznie jest to świetne, optymalne rozwiązanie, ale dotychczasowe doświadczenia z firmami holenderskimi (rowery Sparta i inne) są jak najgorsze. Skomplikowanie w sumie prostego układu; silnik-kontroler-bateria owocuje kłopotami typu; blokada elektroniczna sterownika skomunikowanego elektronicznie z baterią itp. Tutaj mamy powiązania z każdym elementem zestawu i na pewno zostanie to zabezpieczone jeszcze lepiej. Użytkownik przy jakiejkolwiek awarii będzie zmuszony do wizyty w firmowym serwisie tak jak to jest z samochodami.