SamochodyElektryczne.org

Brzeziny zapraszają na konferencję poświęconą pojazdom elektrycznym

W Brzezinach k/Łodzi może w niedalekiej przyszłości powstać szybka ładowarka aut elektrycznych. 1 września Urząd Miasta organizuje wykład i prezentację pojazdów elektrycznych, którymi chętni będą mogli się przejechać

W najbliższy poniedziałek 1 września w Brzezinach k/Łodzi odbędzie się wykład poświęcony pojazdom elektrycznym, połączony z prezentacją i jazdami próbnymi. Wydarzenie jest częścią prowadzonej przez miasto inicjatywy Smart City, mającej na celu "uniezależnienia energetycznego miasta".

Od godziny 17.00 przed Muzeum Regionalnym w Brzezinach spodziewana jest obecność aut takich marek jak BMW, Renault, Mitsubishi i Nissan, które będzie można wypróbować, a także rowerów i skuterów elektrycznych.

Szczególnie interesująca jest informacja, że w 2015r. w Brzezinach może pojawić się szybka ładowarka. W dłuższej perspektywie Urząd Miasta planuje także zakupić auta elektryczne.

Komunikat prasowy Urzędu Miasta Brzeziny [3]

Smart City. Brzeziny prezentują i testują pojazdy elektryczne

Jak prowadzi się samochód elektryczny? Jak go ładować? Czym różnią się od siebie rowery elektryczne? Co to jest e-mobility? O tym wszystkim będzie można przekonać się 1 września w Brzezinach podczas prezentacji i testowania pojazdów elektrycznych

O godzinie 17.00, przed Muzeum Regionalnym w Brzezinach, zaparkują samochody elektryczne różnych marek oraz rowery elektryczne. Wszyscy chętni będą mogli je przetestować podczas jazdy próbnej i w praktyce sprawdzić ich możliwości, a specjaliści z branży opowiedzą o najnowszych rozwiązaniach stosowanych w pojazdach z napędem elektrycznym.

Uczestnicy dowiedzą się również, jak będzie wyglądała i gdzie stanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych, która zbudowana zostanie w mieście. Brzeziny rozpoczęły już bowiem proces wdrażania koncepcji Smart City i miasta samowystarczalnego energetycznie. Jednym z założeń rozwoju Brzezin jest uruchomienie stacji ładowania oraz zakup samochodów elektrycznych dla urzędu miasta i jednostek organizacyjnych miasta. Brzeziny propagują ideę Smart City, a na poniedziałkowe wydarzenie zaproszeni zostali również przedstawiciele samorządów terytorialnych tworzących Łódzki Obszar Metropolitarny, celem wspólnego wypracowania modelu rozproszonego transportu metropolitalnego w oparciu o ideę e-mobility i stworzenie projektu inwestycyjnego dla samorządów tworzących ŁOM.

Organizatorzy zachęcają również do udziału w wykładzie „Komunikacja e-mobility w ujęciu Smart City” prowadzonym przez Mariana Jerzego Korczyńskiego (Politechnika Łódzka) oraz Wojciecha Dziwisza (ABB). Spotkanie rozpocznie się około 18.00 w Muzeum Regionalnym w Brzezinach.

A po motoryzacyjnych emocjach, w ramach cyklicznych koncertów U Zbyszka (Zamachowskiego) na podwórku, wystąpi Natalia Kukulska. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 na scenie plenerowej Muzeum Regionalnego w Brzezinach (ul. Piłsudskiego 49). Prowadzić go będzie Monika Zamachowska. Bilety na koncert (cena 30zł) nabyć można w Muzeum oraz Urzędzie Miasta Brzeziny. Rezerwacja telefoniczna: 46 874 33 82.

Źródła

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • RaveN

@Kujawiak
Przykro słyszeć.
Pojechałem elektrycznym Berlingo pokazać ludziom, że auta elektryczne produkowano już kilkanaście lat temu i do dziś jeżdżą, niestety straż wiejska nie wpuściła mnie na teren konferencji.
Fatalne oznakowanie: jadąc od strony Łodzi ul. Piłsudskiego - nakaz skrętu w prawo w Rejtana, na zamkniętym odcinku Piłsudskiego zakaz wjazdu (zamiast zakazu ruchu, co sugeruje, że ten odcinek jest jednokierunkowy)
Pojechałem od Spacerowej - to samo - nakaz skrętu tym razem w lewo, a na zamkniętym odcinku Piłsudskiego zakaz wjazdu.