SamochodyElektryczne.org

4000 punktów ładowania RWE w Europie

Spośród 4000 terminali ładowania RWE w Europie, prawie dwie-trzecie znajdują się w Niemczech, a blisko 90% w Niemczech, Holandii i Szwajcarii

Terminale ładowania firmy RWE - zobacz całą galerię

Firma RWE pochwaliła się niedawno, że w Europie zainstalowała już 4000 punktów ładowania. W miażdżącej większości są to słupki z gniazdami trójfazowymi Typ 2 o mocy 22 kW, z których największy pożytek pewnie mają Renault Zoe i Tesle Model S, ewentualnie smart fortwo electric drive z opcjonalną ładowarką trójfazową.

Tempo instalacji jest dosyć znaczące, bo w samym 2014r. zainstalowano około 1000 punktów. Jesienią 2013r. terminali RWE było koło 2,5 tys. z czego ponad 1,5 tys. w Niemczech (wcześniejszy wpis).

Na dzień dzisiejszy w Niemczech znajduje się 2550 terminali RWE (ponad 63% wszystkich). W następnej kolejności znajduje się Holandia (800) oraz Szwajcaria (173). Dla pozostałych krajów w Europie pozostaje zatem mniej niż 500. W Polsce działa około 20 ogólnodostępnych terminali RWE.

Wadą punktów RWE jest niestety brak na stałe dołączonych kabli z wtyczkami Typ 2. Gniazda Typ 2 umożliwiają podłączenie się za pomocą przejściówek z Typu 1 po stronie aut, ale niestety każdorazowo wymuszają wyciąganie własnego kabla z bagażnika.

Mapę terminali RWE można znaleźć w źródle [2].

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.