SamochodyElektryczne.org

10.000 terminali ładowania firmy Chargemaster

Firma Chargemaster zainstalowała już 10.000 punktów ładowania oraz osiągnęła poziom produkcji 1.200 terminali miesięcznie na potrzeby ośmiu krajów

Terminale ładowania firmy Chargemaster - zobacz całą galerię
Dziesięciotysięczny terminal ładowania Chargemaster Dziesięciotysięczny terminal ładowania Chargemaster

Brytyjska firma Chargemaster, która uchodzi za największego tamtejszego producenta terminali prądu przemiennego, poinformowała o instalacji dziesięciotysięcznego punktu ładowania. Najwyraźniej firmie służy inwestycja ze strony BMW i Ventures dokonana w drugiej połowie 2013r. (wcześniejszy wpis), dzięki której sprzedaż i produkcja nabrały większego tempa. Od 2008r. do połowy 2013r. firma dostarczyła 6 tys. terminali, a instalacja kolejnych 4 tys. zabrała już tylko niecały rok.

Skumulowany poziom 10 tys. w 5 lat oznacza średnią długookresową 2 tys. rocznie, ale to tylko złudzenie, ponieważ aktualnie Chargemaster produkuje ponad 1200 urządzeń miesięcznie, dostarczając je do klientów w ośmiu krajach. W takim tempie nie minie rok nim Chargemaster będzie obchodzić instalację 20 tys. punktów ładowania.

Warto w tym miejscu zerknąć na ofertę dostępu do sieci Polar Network firmy Chargemaster w Wielkiej Brytanii. Do wyboru są trzy opcje z czego dwie pierwsze wymagają subskrypcji i karty autoryzacyjnej użytkownika. Pierwsza, typowo abonamentowa POLAR Economy Plus kosztuje 12 GBP miesięcznie (ponad 60 zł) i oferuje 20 jednostek do wykorzystania. Jednostki są zużywane w różnym stopniu w zależności od typu punktu ładowania - 1 godzina wolnego ładowania z gniazda 13 A to 1 jednostka, 1 godzina ładowania z terminali Typ 2 (o różnej mocy) to już 1,5 jednostki, a 30-minutowa sesja szybkiego ładowania konsumuje aż 10 jednostek. Po wyczerpaniu niewielkiego pakietu użytkownicy muszą już płacić za ładowanie 0,95 GBP za godzinę wolnego ładowania, 1,45 GBP za godzinę ładowania z terminali Typ 2 oraz 6 GBP (nieco ponad 30 zł) za szybkie ładowanie.

Druga opcja POLAR Standard, nie obejmuje żadnych jednostek ładowania w pakiecie, ale za to kosztuje znacznie mniej bo 20 GBP rocznie (około 105 zł). Korzystanie z punktów ładowania jest nieco droższe, odpowiednio 1 GBP (gniazdo wolnego ładowania), 1,5 GBP (Typ 2) i 7 GBP (ponad 36 zł) za szybkie ładowanie.

Ostatnia opcja nie wymaga żadnej subskrypcji ani posiadania jakiejkolwiek karty dostępowej. Użytkownik płaci jedynie za konkretne użycie punktu - 1,2 GBP (gniazdo wolnego ładowania), 1,7 GBP (Typ 2) i 7,5 GBP (niecałe 40 zł) za szybkie ładowanie.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.