SamochodyElektryczne.org

Zaporowa cena Volvo C30 BEV

Lennart Stegland, prezydent Volvo Special Vehicles, powiedział podczas prezentacji samochodu elektrycznego Volvo C30 BEV w stanie Indiana, że pilotażowa seria około 400 aut nie trafi do sprzedaży lecz będzie leasingowana

Volvo C30 BEV - zobacz całą galerię

Lennart Stegland, prezydent Volvo Special Vehicles, powiedział podczas prezentacji samochodu elektrycznego Volvo C30 BEV w stanie Indiana (galeria zdjęć), że pilotażowa seria około 400 aut nie trafi do sprzedaży lecz będzie leasingowana. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie wysokość miesięcznej raty na poziomie około 1500 euro, a więc około 6000 zł. Według źródła [1] umowa leasingu będzie zawierana na 3 lata, co oznacza wydatek około 54 tys. euro (około 216 tys. zł), po czym auto wróci do producenta. Mimo ustanowienia zaporowej ceny Stegland dodał, że Volvo i tak będzie dokładać do każdej sztuki!

Dla porównania dodajmy, że za podobne pieniądze będzie można kupić samochód Tesla Model S w wersji o zasięgu 480 km.

Komentarze (4)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • les

Leasingiem wykonczono Chevy,s EV-1. Prawie kazdy samochod mozna przerobic na elektryczny. Robia to ludzie od lat w swoich garazach. Nowych samochodow nikt nie sprzedaje tak jak 10 lat wstecz. Zarabia sie na czesciach i naprawach. Wysokie ceny EV maja odstraszyc a nie zachecic do zmiany pojazdu. Bo tylu okazji do napraw w nich nie bedzie. Prawie wszyscy maja juz jakis pojazd. A w Indiach czy Chinach jest to niemozliwe. Bylby to ogromny parking, zator i nikt nie jedzie.
  • Andrzej

Wydaje się, że takim firmom chodzi bardziej o wejście w technologię EV niż zyski z niej od razu. Koszty początkowe mogą być i są zazwyczaj ogromne. Ponieważ przyszłość i tak należy do pojazdów EV to trzeba w to inwestować, pokazywać - już tu jesteśmy itd.
Dla przeciętnego zjadacza chleba w Polsce długo nie będzie auta EV w ekonomicznej cenie. Takiej, kiedy po przeliczeniu można uznać, że zakup jest opłacalny.
  • Arrczi

Co nie zmienia faktu, że 200tyś. to zaporowa cena nawet dla firm! A może zwłaszcza dla firm, które tną koszty działalności. Volvo umoczy na tym projekcie.
W każdym leasingu operacyjnym na koniec umowy rzecz wraca do leasingodawcy, ale może być odkupiona przez leasingobiorcę za śmieszne pieniądze.