SamochodyElektryczne.org

Popyt na akumulatory EnerDel mniejszy od oczekiwań?

Według doniesień prasowych firma Ener1 (spółka matka producenta akumulatorów EnerDel) zwolniła około 3% z 770 pracowników, między innymi ze względu na mniejszy od oczekiwań popyt na akumulatory ze strony producenta samochodów Think City


Według doniesień prasowych firma Ener1 (spółka matka producenta akumulatorów EnerDel) zwolniła około 3% z 770 pracowników, między innymi ze względu na mniejszy od oczekiwań popyt na akumulatory ze strony producenta samochodów Think City. Ener1 jest współwłaścicielem Thinka, a EnerDel wyłącznym dostawcą pakietów akumulatorów litowo-jonowych dla modelu City.

Jak dotąd Think sprzedał w USA około 100 aut, które kosztowały 41 695 USD. Pod koniec lata cena amerykańskiej wersji auta ma spaść do około 36 495 USD [2], co oznacza że ten niewielki samochodzik wciąż będzie znacznie droższy od Nissana Leaf. Mimo to Think zakłada, że w 2011r. uda się sprzedać około 2-3 tys. samochodów.

Jeszcze bardziej zaporowe ceny na samochody elektryczne z pakietami EnerDel ustanowiła firma Volvo (wcześniejszy wpis). Testowa flota 400 aut C30 BEV będzie tak droga (około 54 tys. euro), że miesięczna opłata za ich leasing wyniesie 1500 euro.

Trudno powiedzieć jaki wpływ na wysokie ceny samochodów Think City i Volvo C30 BEV ma cena akumulatorów EnerDel, ale niewątpliwie jest to istotny składnik. Niewykluczone, że akumulatory EnerDel są po prostu zbyt drogie i aby zwiększyć popyt amerykański producent będzie musiał najpierw znacząco obniżyć koszty produkcji.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.