SamochodyElektryczne.org

Mitsubishi prezentuje ciężarową wersję Minicab-MiEV

Firma Mitsubishi Motors Corp. zaprezentowała na targach CEATEC JAPAN 2012 ciężarową wersję samochodu elektrycznego Minicab-MiEV, który dotąd dostępny był jedynie w wersji dostawczej i osobowej

Mitsubishi Minicab-MiEV Truck - zobacz całą galerię

Firma Mitsubishi Motors Corp. zaprezentowała na targach CEATEC JAPAN 2012 ciężarową wersję samochodu elektrycznego Minicab-MiEV, który dotąd dostępny był jedynie w wersji dostawczej i osobowej. Ciężarówka Minicab-MiEV Truck, należąca do klasy niewielkich pojazdów Kei-car, ma wejść do sprzedaży na początku 2013r. Pierwsze informacje o planach wprowadzenia na rynek wersji ciężarowej pojawiły się blisko rok temu (wcześniejszy wpis).

W komunikacie prasowym Mitsubishi podaje, że auto będzie charakteryzowało się zasięgiem 110 km w cyklu JC08 - nieco większy zasięg niż w przypadku standardowej wersji Minicab-MiEV prawdopodobnie wynika z niższej o 160 kg masy pojazdu (930 kg vs. 1090 kg). Ładowność pozostała jednak na poziomie 350 kg. Auto jest wyposażone w ten sam napęd trakcyjny i akumulatory litowo-jonowe (SCiB firmy Toshiba) co wersja 10,5, dzięki czemu czas szybkiego ładowania do 80% pojemności wynosi zaledwie 15 minut.

Potencjalnie wersja ciężarowa może znacznie zwiększyć sprzedaż modeli serii Minicab-MiEV, które w ciągu pierwszych 10-ciu miesięcy znalazły w Japonii blisko 3 tys. nabywców (wcześniejszy wpis).

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

czekam na autolawetę elektryczną (ostatnio chyba MB pokazywał sprintera na ramie EV?) - z zasięgiem 500km by musiała być, no i ładowność 1500kg mieć. Heh - marzenia. Ciekawe jaki by to był pakiet i ile by musiał ważyć.