SamochodyElektryczne.org

BYD uruchamia ogromny zakład akumulatorów - 24 GWh rocznie (do 2020r. 60 GWh rocznie)

BYD potrzebuje więcej akumulatorów litowo-jonowych dla rosnącej produkcji aut EV/PHEV. W Chinach właśnie rusza trzecia fabryka, która w ciągu dwóch lat ma osiągnąć zdolność produkcji 60 GWh rocznie

Akumulatory BYD - zobacz całą galerię

BYD otworzył w prowincji Qinghai w Chinach nową fabrykę akumulatorów (trzecią po Shenzhen i Huizhou). Zakład na razie jest ponoć w stanie produkować 24 GWh ogniw litowo-jonowych rocznie, co czyni go jednym z największych na świecie, ale to dopiero początek, bo docelowy poziom wynosi 60 GWh rocznie w 2020r.

BYD twierdzi, że będzie to największa fabryka akumulatorów na świecie, o powierzchni 140-boisk piłkarskich, ale bez dokładnego porównania ciężko powiedzieć, czy rzeczywiście będzie to obiekt większy niż Tesla Gigafactory.

Ciekawostką jest, że od 2019r. BYD produkować ma ogniwa z katodami typu NMC 811, czyli gromadzące dużo energii w jednostce masy, a jednocześnie minimalizujące użycie kobaltu. Samo umiejscowienie zakładu jest też pozytywne w kwestii dostaw litu, bo duże jego ilości są pozyskiwane właśnie w prowincji Qinghai.

Produkcja ogniw litowo-jonowych BYD Produkcja ogniw litowo-jonowych BYD
Produkcja ogniw litowo-jonowych BYD Produkcja ogniw litowo-jonowych BYD
Produkcja ogniw litowo-jonowych BYD Produkcja ogniw litowo-jonowych BYD

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.