SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

We wrześniu 2017r. w Norwegii niemal co drugie sprzedane auto to EV lub PHEV

W Norwegii udział nowych, osobowych aut elektrycznych i hybrydowych z możliwością zewnętrznego ładowania to już niemal 50%

Tesla Model S - zobacz całą galerię

Norwegia nie zwalnia tempa wprowadzania aut elektrycznych i hybrydowych z możliwością zewnętrznego ładowania, co pewien czas śrubując rekordy sprzedaży. We wrześniu w Norwegii zarejestrowano rekordową liczbę aż 6.524 nowych, osobowych EV/PHEV, z czego 3.850 EV i 2.674 PHEV. Wzrosty sprzedaży o kilkadziesiąt procent rok do roku przyczyniły się do osiągnięcia absolutnego rekordu udziału osobowych EV/PHEV w rynku na poziomie ponad 48%! Dodatkowo w Norwegii zarejestrowano ponad 1.050 używanych aut elektrycznych, sprowadzonych z innych krajów oraz kilkadziesiąt nowych i używanych aut dostawczych.

Podczas gdy już niemal co drugie sprzedawane auto osobowe w Norwegii to EV/PHEV, a więc poruszające się wyłącznie lub głównie dzięki energii elektrycznej, samochody na olej napędowy znikają z obiegu (udział spadł do około 18%).

Wrześniowy rekord sprzedaży jest głównie zasługą przypadającej na co trzeci miesiąc dużej dostawy Tesli Model S i Tesli Model X. Tym razem kalifornijska firma przeszła samą siebie i dostarczyła aż 2003 auta (1007 S i 996 X).

Norweskie rekordy wspaniale nastrajają do nadchodzącego roku 2018, w którym rynek ku wzrostom pociągną nowe modele, jak chociażby nowy Nissan Leaf, miejmy nadzieję większe dostawy Opla Ampery-e oraz może nawet Tesla Model 3.

Źródła

  • [1] OFV ofvas.no

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.