SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Tesla Model S P100DL odchudzona o 500 kg będzie na torze osiągać 0-100 km/h w 2,1 s

Specyfikacja wyścigowych Tesli Model S P100DL dla serii Electric GT Championship nieco się wyklarowała, zaostrzając apetyt na elektryzujące wyścigi

Electric GT Championship - zobacz całą galerię

Tesle Model S P100DL w wersji wyścigowej na potrzeby serii Electric GT Championship (wcześniejszy wpis) będą o około 500 kg lżejsze od produkcyjnych. Niższa masa umożliwi przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,1 s!

Dwusilnikowe auto będzie posiadało standardowy napęd 4x4 o mocy 585 kW i maksymalnym momencie obrotowym 995 Nm. Prędkość maksymalna pozostanie na poziomie 250 km/h. Zmian nie przewiduje się także w pakiecie akumulatorów (100 kWh).

Wyścigowa Tesla powinna jednak znacznie lepiej się prowadzić - zarówno z uwagi na wyraźnie niższą masę, jak i zastosowanie wyścigowego zawieszenia i hamulców. Auta doposażone będą w klatkę bezpieczeństwa oraz system przeciwpożarowy. Z przodu i z tyłu zastosowano potężne spojlery.

Z uwagi, że Tesle są autami produkcyjnymi - wyścigi mogą być znacznie ciekawsze od głównie marketingowej zabawy Formuły E. Swoją drogą wyścig porównawczy z Formułą E również byłby interesujący.

Źródła

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • Musti

Pomysł na tego typu wyścig genialny. Szkoda tylko że uczestniczyć w nim będą auta tylko jednego producenta. Na pewno więcej emocji ta seria wywołał by gdyby Tesla łoiła tyłki niemieckim samochodom :). Puki co niema dla Tesli konkurencji więc nie dziwi fakt że tylko pojazdy tej marki biorą w tej serii udział.
  • RaveN

@alfK
Słuszna uwaga, dziękuję. Po raz kolejny widać, że dodawanie wpisów w środku nocy nie jest dobrym pomysłem :P.
EGT często się myli w komunikatach, np. kW z kWh, więc pewnie chodziło im o 500 N i 900 N.
Pozdrawiam
  • alfK

Czy siłę docisku spojlerów aby na pewno podaję się w niutonometrach???